Zwierzobus marki Dumel to dwujęzyczna zabawka interaktywna przeznaczona dla dzieci od 18 miesiąca życia, ale świetnie sprawdzająca się równ...

Zwierzobus - ...dwujęzyczny autobus jedzie!

By | 21:15 Napisz komentarz
Zwierzobus marki Dumel to dwujęzyczna zabawka interaktywna przeznaczona dla dzieci od 18 miesiąca życia, ale świetnie sprawdzająca się również u kilkulatków! Dlaczego? Zapraszam na recenzję.


 Videorecenzja:


Zwierzobus to przesympatyczny autobus pełen zwierzęcych pasażerów, dzięki któremu nasz maluch dowie się ciekawostek o danym gatunku - w języku polskim i angielskim. Zabawka ma wyłącznik (to bardzo ważne gdy się trzyma zabawki w jednym dużym pudle, aby w nocy się przypadkiem nie załączyła), nie ma regulacji głośności ale stopień dźwięku jest całkowicie w porządku dla matczynych uszu, nie czuję potrzeby uciszania zabawki :) Wiecie o czym mówię - nieraz zdarzyło się tak, że trzeba było głośnik taśmą zakleić, tak dawał po uszach. Tutaj tego nie ma, poziom głośności jest przyjazny dla otoczenia.


Zwierzobus posiada cztery guziki i dźwignię. Jego koła to przyciski, którymi sterujemy i zmieniamy tryby zabawy. I tak, jest tutaj przycisk przełączania zwierzaków (gdy zwierz jest podświetlony, to on jest aktywny), jest przycisk quizu i przycisk trybu informacyjnego - czyli usłyszymy ciekawostki o zwierzętach. Czwarty przycisk w kolorze zielonym, to zabawa muzyczna. A w tylnej części busik posiada dźwignię, która losuje nam zwierzę.


Jak zawsze w przypadki interaktywnych zabawek, tak i teraz gorąco zachęcam do obejrzenia videorecenzji, bo to właśnie tam wszystkie opcje zabawy dokładnie widać.

Zabawka jest absolutnie bezpieczna pod względem wykonania, nie ma ostrych krawędzi, jest lekka i bardzo intuicyjna w obsłudze. Co prawda początkowo dziewczyny próbowały uruchamiać zwierzęta poprzez naciskanie na nie, ale szybko rozszyfrowały jak to robić.


Do wyjaśnienia pozostała nam jeszcze opcja Zwierzobusa jako zabawki dla starszaków. Chyba niewielu rodziców pozostawia zabawki z czasów niemowlęcych (0-3 lat) dla dziecka, gdy stanie się starszym przedszkolakiem czy pójdzie do szkoły. A tu się okazuje, że te dwujęzyczne zabawki są świetne także dla dzieci, które rozpoczęły naukę angielskiego w przedszkolu czy szkole właśnie. Moja pierwszoklasistka, jako że posiada młodszą siostrę, korzysta z tego udogodnienia bardzo często i wszystkie interaktywne zabawki Oliwki "przerabia" po angielsku. W Zwierzobusie polubiła zwłaszcza tryb quizu. A głos mówiący do dziecka w języku angielskim jest na tyle wyraźny, że nie ma żadnego problemu ze zrozumieniem co on do nas mówi.


---------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: