Ile mamy nóg? wydawnictwa Wilga to książka, która wciąga nie tylko czytaniem, ale również liczeniem. Wraz z każdą kolejną stroną na przyjęc...

Ile mamy nóg? - Czytamy i liczymy!

By | 09:00 Napisz komentarz
Ile mamy nóg? wydawnictwa Wilga to książka, która wciąga nie tylko czytaniem, ale również liczeniem. Wraz z każdą kolejną stroną na przyjęciu pojawiają się następni goście. Przyszli niedźwiedź, hipopotam, małpa, pies, krowa, ośmiornica... I wielu innych gości, których nogi trzeba zliczyć.


 Videorecenzja książki:


Piękne, kolorowe ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do wspólnej lektury. Duża i wyraźna czcionka nie sprawi trudności w samodzielnym czytaniu początkującym czytelnikom, a liczenie nóg - to ukłon w stronę późniejszej nauki matematyki w szkole. Choć myślę, że to dopiero dzieci szkolne w pełni wykorzystają potencjał tej książki i samodzielnie będą potrafiły zliczyć wszystkie pojawiające się na przyjęciu nogi - a jest ich dużo, oj dużo :)


Ile mamy nóg? przyjemnie się czyta i świetnie się przy liczeniu bawi. Z młodszymi dziećmi wspólnie, starsze większą frajdę będą miały z samodzielnego wychwytywania, ile tych nóg tam się pojawia. Ja sama się nagłówkowałam, ile tych nóg tam wszystkich jest. Na samym końcu znajdziemy odpowiedź, możemy porównać czy nasz wynik jest identyczny :)

----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: