Prawdziwe Przyjaciółki wydawnictwa Jaguar to komiks, z którym niejedna dziewczynka się utożsami. Książki dla nas nie mają płci, zawsze to po...

Prawdziwe Przyjaciółki - komiks dla dziewczynek

By | 23:07 Napisz komentarz
Prawdziwe Przyjaciółki wydawnictwa Jaguar to komiks, z którym niejedna dziewczynka się utożsami. Książki dla nas nie mają płci, zawsze to powtarzam i powtarzać będę, jednak ten zdecydowanie bardziej trafi do dziewczyn.


Videorecenzja:


Naszą przygodę z przyjaciółkami rozpoczynamy od poznania kilkuletniej Sary. Sara jest przylepą swojej mamy i najchętniej nie oddalałaby się od niej na krok. Ale przychodzi dzień, w którym Sara musi iść do przedszkola. Bardzo z tego powodu niezadowolona, przeżywa to wszystko okropnie. Szybko jednak poznaje Adriannę.


Sara i Adrianna stają się nierozłączne. Niestety ta druga się wyprowadza. Sara popada w rozpacz, ale nie na długo, bo jak się okazuje w końcu Adrianna wróci. Wróci, ale już nie taka sama.


Adrianna przyjaźni się z innymi dziewczynkami i dla Sary w jej życiu jest coraz mniej miejsca. "Grupa" do której teraz należy, ma bardzo restrykcyjne zasady ale Sara chce się tam również koniecznie dostać. Chce być blisko Adrianny. Ale już się nie bawią jak kiedyś. Już nie spędzają czasu we dwie tak, jak wcześniej. Sarze bardzo to doskwiera - chciałaby nadal mieć Adriannę dla siebie.


Sara bardzo to wszystko przeżywa. W końcu wraz z inną dziewczynką poznaną w krzakach, w których się chowa, ucieka przed problemami w świat wyobraźni. Traci Adriannę. Ale czy na pewno nic się nie da zrobić? Czy przyjaźń zwycięża zawsze?


Prawdziwe Przyjaciółki to komiks, który czyta się jednym tchem. To historia o dorastaniu i potrzebie bycia akceptowanym. To opowieść o przyjaźni, której tak bardzo każda nastoletnia dziewczynka pragnie. To bardzo emocjonalna powieść dla dziewczynek ale nie tylko - pozwala przypomnieć sobie również swoje nastoletnie czasy i emocjonalną huśtawkę, którą się niejednokrotnie przeżywało.


-----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: