Smaczna banda i emocje to bestsellerowa seria książek - pięknie wydanych i z mądrymi przesłaniami. Jakiś czas temu opowiadałam wam o dwóch ...

Bystre Ciastko i Skwaszone Winogrono

By | 22:15 Napisz komentarz
Smaczna banda i emocje to bestsellerowa seria książek - pięknie wydanych i z mądrymi przesłaniami. Jakiś czas temu opowiadałam wam o dwóch pierwszych książkach w serii, a dziś zapraszam na recenzję nowości: Bystre Ciastko i Skwaszone Winogrono.

Recenzja książek na YouTube:
Smaczna banda i emocje

Recenzja książki Bystre Ciastko

Było raz sobie ciastko. Mieszkało w cukierni na rogu, w słoju z innymi ciastkami. Było nieśmiałe i nie wierzyło w siebie. Czuło, że nie pasuje do innych mieszkańców tej słodkiej krainy. Chodziło do szkoły w domku z piernika, nie było prymusem, nie wyrywało się do odpowiedzi, testy kończyło jako ostatnie. Nocami ciastko nie mogło spać ze zmartwienia. Wszystko zmieniło się kiedy nauczycielka zadała zadanie domowe zmuszające uczniów do kreatywności. Ciastko próbowało projektu kulinarnego, budowania z drewna, rzeźbienia... Niestety ciągle coś nie wychodziło. Aż w końcu ciastko napisało wiersz.

Smaczna banda i emocje

Bardzo bało się przeczytać wiersz w klasie, ale gdy się odważyło - od razu nabrało pewności siebie. Ciastko zaczęło realizować się w swojej pasji, zmieniło się także jego podejście do szkoły, zaczęło być aktywniejsze i śmiałe. Morał z tej historii jest piękny i mądry, ale musicie go przeczytać samodzielnie.

Smaczna banda i emocje

Recenzja książki Skwaszone Winogrono

Foch! To była codzienność winogrona. Obrażało się, złościło.. Ale nie zawsze takie było - kiedyś, gdy wraz z rodziną mieszkało na winorośli, było słodkim, uprzejmym i miłym winogronem. Wszystko zmieniło się w dniu jego urodzin, gdy żadna z zaproszonych osób się nie pojawiła. Winogrono stało się skwaszone, zgorzkniałe, zrzędliwe. Żyć się z nim nie dało!

Smaczna banda i emocje

Winogrono miało kumpla - równie skwaszonego jak on. Umówił się pewnego razu z cytryną na ławce, ale tego dnia wszystko szło nie tak. Zielona kulka uległa wypadkowi, rower okazał się nie sprawny, a z autobusu wysiadł na złym przystanku. Spóźnił się trzy godziny i kumpel się obraził. Winogrono zaczęło się zastanawiać nad jego podejściem do sytuacji, zdało sobie sprawę, że sam postąpił by identycznie. To był przełom w jego życiu, po którym zmienił swoje nastawienie.

Smaczna banda i emocje

W tej książce również znajdziemy mądre zakończenie. Cała seria Smaczna Banda i Emocje ma piękną, wartościową treść i wspaniałe ilustracje. Warto poznać te książki.

Smaczna banda i emocje

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: