Basia i zagadki wszechświata to całkiem nowa seria książek, w której głównymi bohaterami są doskonale nam znana kilkuletnia dziewczynka imi...

Basia i zagadki wszechświata: Mikroby

By | 09:00 Napisz komentarz
Basia i zagadki wszechświata to całkiem nowa seria książek, w której głównymi bohaterami są doskonale nam znana kilkuletnia dziewczynka imieniem Basia i jej rodzina. W pierwszej publikacji spotkamy się z mikrobami!

Basia i zagadki wszechświata
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ

Basia i zagadki wszechświata

Recenzja książki Mikroby. Basia i zagadki wszechświata

Basia z mamą i rodzeństwem wraca do domu. Dziewczynka ściga się z Jankiem na górę, po czym nie czekając na mamę wbiegają do środka i nie rozbierając się, gnają do kuchni. Mama szybko dogania dzieciaki i prosi ich o umycie rąk, żeby nie zjeść szkodliwych mikrobów. Basia bardzo zainteresowała się tematem. Nie wiedziała, że mieszkają na niej i w niej niewidoczne dla oka stworzenia! Początkowo nie była z tego zadowolona, nie chciała być domem dla mikrobów. Ale szybko okaże się, że mikroby są też pożyteczne - to dzięki nim Basia może chrupać ogórki małosolne.

Basia i zagadki wszechświata

Książka ma stuprocentowy klimat serii o Basi, identyczne ilustracje, ciekawą treść napisaną w sposób zrozumiały dla dzieci. Po przeczytaniu historii odkrywamy na końcu dział dotyczący mikroorganizmów. Dowiemy się z niego, czym są bakterie, jakie mamy grzyby (nie tylko te z kapeluszami, ale też drożdże czy pleśnie), przeczytamy o wirusach, pierwotniakach, i wielu mikrobach które znajdują się w naszym ciele. Jest tu instrukcja mycia rąk nawet :) I kilka porad Miśka Zdziśka, które warto poznać.

Basia i zagadki wszechświata

Seria Basia i zagadki wszechświata zapowiada się wspaniale! Nie możemy doczekać się kolejnych części.

Basia i zagadki wszechświata


---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: