Przygody z nauką to całkiem nowa, bo tegoroczna seria wydawnictwa Harper Kids, której logo Akademia Mądrego Dziecka na książkach świadczą o...

Przygody z nauką: Woda i Cukier

By | 10:00 Napisz komentarz
Przygody z nauką to całkiem nowa, bo tegoroczna seria wydawnictwa Harper Kids, której logo Akademia Mądrego Dziecka na książkach świadczą o tym, że lektury te są wartościowe i świetne! I w tej sytuacji jest dokładnie tak samo.

Videorecenzja:


W książkach są doświadczenia. Dotyczą one "bohatera" książki, czyli wody i cukru w tych dwóch pozycjach. Na początku poznamy daną rzecz, przyjrzymy się jej, skąd pochodzi, jak wygląda. A następnie przechodzimy do doświadczeń, które zdecydowanie pozwalają inaczej spojrzeć na świat. Czy też raczej na daną, tytułową rzecz.


Czy wiesz, że i woda i cukier mogą być klejem? Że woda wędruje po cukrze? Wiesz, co się rozpuszcza? Dlaczego przy zmianie skupienia woda się "powiększa"? Wiesz, że możesz zrobić w domu cukier w kostkach, lizaka cukrowego, a nawet cukierki karmelki? To tylko malutka część eksperymentów, które razem z książkami będziemy przeprowadzać!


Wszystko zostało tutaj bardzo przejrzyście opisane i zilustrowane. Przy niektórych wymagana jest pomoc osoby dorosłej (na przykład gdy potrzebny jest wrzątek), ale większość czynności dzieci wykonają samodzielnie. I to jest doskonałe! Że dziecko może samo doświadczać, obserwować, wyciągać wnioski. Oczywiście warto przy tym rozmawiać, ale dzieci same też przeprowadzą celne obserwacje przy wykonywaniu doświadczeń.


Uwielbiam serię Akademia Mądrego Dziecka i uwielbiam, gdy wzbogaca się o nowe tytułu - nie tylko dla maluszków, z którymi się ona kojarzy, bo mamy też tutaj książki dla starszych dzieci. I to jest świetne!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: