Gra Lama stworzona została przez jednego z naszych ulubionych twórców gier planszowych. Wydawnictwo Egmont nie wydaje złych gier. Lama musi...

Recenzja gry Lama - Trzy gry w jednym!

By | 10:00 Napisz komentarz
Gra Lama stworzona została przez jednego z naszych ulubionych twórców gier planszowych. Wydawnictwo Egmont nie wydaje złych gier. Lama musiała być super! No spójrzcie tylko na to pudełko, to się nie może nie udać :) Czy jednak może..?

Videorecenzja:


Nie, oczywiście że to się nie może nie udać! Gra Lama jest nie dość że wesoła i zabawna (spójrz na wizerunki lam na kartach), ale przede wszystkim jest bardzo regrywalna i świetnie się przy niej spędza czas. To trzy gry w jednym, dostajemy więc w zestawie trzy osobne kartki - instrukcje.


Wersja podstawowa to znana nam doskonale i uwielbiana przez nas gra Lato z Komarami - takie same zasady, tylko karty są inne i zamiast BZZZyków są lamy :) W grze podstawowej nie korzystamy z kostek, odkładamy też do pudełka karty z plusem i różową lamę. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart z ręki - osoba, której się to uda wygrywa rundę, reszta graczy liczy punkty i dostaje karne żetony. Całość wygrywa ten, kto będzie mieć najmniej karnych punktów. A wykładanie kart na stos odrzuconych odbywa się zgodnie z zasadą: ta sama wartość lub o jeden wyższa. Karty z lamą są większe niż 6 i mniejsze niż 1 i przynoszą aż 10 karnych punktów w przypadku gdybyśmy trzymali ją w ręce!


Lama Party to gra na tych samych zasadach co podstawowa, z tym że wprowadzamy tutaj do rozgrywki karty z plusem i różową lamę. Zagranie karty z plusem sprawia, że natychmiast wykładamy na stos kolejną kartę. A różowa lama pozwala nam usunąć z naszych zbiorów karnych żetonów różową dwudziestkę!


Trzecia wersja nazywa się grą kostkową - to jest zupełnie inna gra. Wykładamy na środek rząd kart od 1 do 6 plus lama. Rozdajemy graczom karty i każdy po kolei rzuca kośćmi. Jeżeli gracz może, odrzuca ze swoich kart wartości, które mu wypadły - jedna karta na jedną kostkę. Jeśli nie ma żadnych kart do odłożenia, musi wziąć jedną ze środkowego rzędu. A gdy wypadną osobie trzy lamy, może ona pozbyć się jednego żetonu z punktami!


Lama to gra rodzinna, w którą zagra aż sześciu graczy mających co najmniej 7 lat. Dla nas to już klasyka - bo Lato z Komarami to nasza miłość, więc Lama też automatycznie wskoczyła do topki naszych gier, a nawet lekko wyżej od Komarów, bo tu jednak jest więcej możliwości zabawy! Kto nie zna Lata z Komarami, bardzo polecam zapoznać się z Lamą. A kto lubi Lato, to i w Lamie odnajdzie radość i coś nowego :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: