Seria Niefortunnych Zdarzeń to trzynastotomowa seria książek dla młodych czytelników (ale raczej nie młodszych niż nastolatki), która po la...

Seria Niefortunnych Zdarzeń. Recenzja

By | 08:00 Napisz komentarz
Seria Niefortunnych Zdarzeń to trzynastotomowa seria książek dla młodych czytelników (ale raczej nie młodszych niż nastolatki), która po latach została wznowiona przez Harper Kids. Dotychczas ukazały się cztery tomy. Mam jednak nadzieję, że wydawnictwo ma w planach wznowić cały komplet! :)

Seria Niefortunnych Zdarzeń

O książkach w filmie:Seria Niefortunnych Zdarzeń

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Przykry początek to książka faktycznie dość przykra. Trójka rodzeństwa - Wioletka, Klaus i Słoneczko, dowiadują się że ich rodzice zginęli w tragicznym pożarze domu. Od tego momentu opiekę nad nim zaczyna sprawować bardzo daleki krewny, Hrabia Olaf. Trzeba zaznaczyć, że dzieci nigdy o nim nawet nie słyszały (to bardzo, bardzo daleki krewny), a jego dom był ruiną. Olafowi wcale nie chodziło o dzieci, chciał położyć ręce na ich majątku, który pozostawili rodzice. Hrabia wykorzystuje dzieci, nakłada na nich ogromną ilość obowiązków, lecz niestety nikt nie chce uwierzyć w ich opowieści. 

Seria Niefortunnych Zdarzeń

Praktycznie każdy moment życia rodzeństwa jest przepełniony smutkiem i przygnębieniem, ale o tym ostrzega nas autor w krótkiej notce. Czytamy na własną odpowiedzialność! :) Niemniej jednak, mimo tego smutku uważam, że zdecydowanie warto czytać te książki.

Seria Niefortunnych Zdarzeń

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Gabinet Gadów rozpoczyna się trochę optymistyczniej, gdyż dzieci nie są już w domu Olafa, a trafiły pod opiekę doktora Montgomerego, którego pasją są gady. Rodzeństwo będzie musiało przywyknąć do nowej codzienności, co zrobiliby w sumie z przyjemnością, ale okazuje się, że hrabia Olaf nie odpuszcza i nie ma zamiaru rezygnować z dzieci..

Seria Niefortunnych Zdarzeń

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Ogromne Okno czyli trzecia część przygód rodzeństwa Baudelaire znów przynosi im nowe miejsce zamieszkania i opiekunkę - tym razem jest to ciotka Józefina mieszkająca nad jeziorem, w którym straciła niedawno męża. Pewnego dnia ciotka znika, pozostawiając dzieciom list. W dodatku tutaj również Olaf depcze im po piętach.

Seria Niefortunnych Zdarzeń

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Tartak Tortur przenosi nas do niewielkiego miasteczka, w którym odtąd mieszkać mają dzieci. Znajduje się tu pewien tartak, jak widać po tytule niekoniecznie dla rodzeństwa dobry. Niestety i tutaj nie zabawią długo, bo - jak możecie się już domyśleć, hrabia znowu idzie za nimi w ślad.

Seria Niefortunnych Zdarzeń

Rodzeństwo ma notorycznego pecha. Czegokolwiek się nie tkną, nie kończy się to dobrze. Wszystko przez pewne wydarzenie, którego doświadczyli w pierwszym tomie. I tak się za nimi ciągnie on przez kolejne części pełne ich niezbyt szczęśliwych przygód. Książki z Serii Niefortunnych Zdarzeń z pewnością przypadną do gustu młodym czytelnikom - czyta się je świetnie, porywająca fabuła nie pozwala oderwać się od lektury, mimo że tyle przykrości tu się wydarza. Są to na prawdę dobre książki.

Seria Niefortunnych Zdarzeń

Seria Niefortunnych Zdarzeń

Seria Niefortunnych Zdarzeń

-----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: