100 PICS to seria fantastycznych zagadek - będziemy odgadywać zwierzęta, kraje, flagi, a także sprawdzimy się w iluzjach optycznych i tekst...

100 PICS - Zagadki, iluzje optyczne, kraje, flagi i zwierzęta

By | 09:30 Napisz komentarz
100 PICS to seria fantastycznych zagadek - będziemy odgadywać zwierzęta, kraje, flagi, a także sprawdzimy się w iluzjach optycznych i tekstowych zagadkach z bardzo różnych dziedzin!

100 PICS

Zobacz też koniecznie film o zagadkach:


SPRAWDŹ CENĘ

100 PICS ZWIERZĘTA

W tych kolorowych pudełkach kryją się plastikowe kasetki - a w każdej z nich 50 dwustronnych kart. Kasetka ma cztery otwierane okienka, a pod spodem odsuwaną roletkę za którą kryje się rozwiązanie. Ma też litery pomocnicze do ułożenia rozwiązania (tylko Iluzje Optyczne nie mają), a te czarne kreski nad literami sugerują nam, z ilu wyrazów złożone jest rozwiązanie.

100 PICS ZWIERZĘTA

100 PICS ZWIERZĘTA

100 PICS ZWIERZĘTA

RECENZJA 100 PICS


Te edukacyjne zestawy do jednoosobowej zabawy przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia. Ich stopień trudności jest bardzo różny - zwierzęta są zdecydowanie najłatwiejsze, ale tylko z jednej strony, bo gdy odwrócicie je na drugą (numerki powyżej 50) napotkacie sporą trudność :) Zagadki też są zarówno prostsze, jak i wymagające trochę więcej kombinowania, ale nie miałyśmy sytuacji że nie udało nam się w końcu ułożyć rozwiązania do zagadek, w przeciwieństwie do zwierząt - Dik Dik czy Warzęcha zaskoczyły nas.

100 PICS ZWIERZĘTA

Iluzje Optyczne pokażą nam między innymi, że dwie kreski są równe choć wcale tak nie wyglądają, że kula na środku rusza się, a boki szachownicy nagle prostują. Że to nie jest fiolet, a czerwień tak na prawdę, że perspektywa wszystko zmienia, a po dłuższym wpatrywaniu się w obrazek widzimy tam coś, czego przecież nie ma. Są tu też trudne zadania, wymagające podanie przez nas nazw, o których moje dzieci nigdy nie słyszały - ale dzięki temu teraz już to wiedzą.

100 PICS ZAGADKI

Skrywające się za zielonymi okienkami Kraje i Flagi są wspaniałą pomocą edukacyjną! Dzięki nim nauka krajów czy flag jest na prawdę czystą przyjemnością - po kilku/kilkunastu razach odgadywania flag, zapamiętuje się już ich wygląd i kraj. To doskonałe zestawy dla dzieci w wieku szkolnym!

100 PICS ILUZJE OPTYCZNE

Jakość wykonania kasetek na karty jest bardzo dobra - nie ma szans, żeby otworzyły się one samoistnie. Dzięki zatrzaskowi w górnej części, karty nie wypadną nawet wrzucone do plecaka czy torby. A warto je wrzucać do plecaków i zabierać ze sobą w podróż, bo to niewielka, a bardzo zajmująca dzieci zabawa.

100 PICS ILUZJE OPTYCZNE

100 PICS FLAGI

100 PICS FLAGI

100 PICS KRAJE

----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: