Lucky Jack to karciana gra od Muduko, przeznaczona dla 2-6 graczy w wieku od 8 lat. To gra, która dostarczy ogromu emocji! Gra, od której n...

Lucky Jack - zbierz Jackpot i wygraj! Recenzja

By | 09:00 Napisz komentarz
Lucky Jack to karciana gra od Muduko, przeznaczona dla 2-6 graczy w wieku od 8 lat. To gra, która dostarczy ogromu emocji! Gra, od której nie będziecie mogli się oderwać...


Lucky Jack - recenzja

W opakowaniu znajdziemy karty: talia główna i karty pomocnicze z wartościami symboli.

Lucky Jack - recenzja

Przed rozpoczęciem gry karty dokładnie tasujemy i rozdajemy po siedem każdemu graczowi. Aby wygrać, trzeba zebrać Jackpota - trzy karty (lub cztery w podwójnym Jackpocie) z takimi samymi symbolami. Ale nie wystarczy je mieć, trzeba jeszcze w odpowiednim momencie je zagrać.

Lucky Jack - recenzja

Lucky Jack dostarcza ogromu emocji szczególnie w momencie, gdy mamy już uzbierane karty z tymi samymi symbolami i robimy teraz wszystko, by zakończyć rundę - ale w ręce trzymamy tych kart na przykład siedem, musimy trzech się pozbyć by zagrać pojedynczego Jackpota, jednak nic nie idzie po naszej myśli i zamiast odrzucać karty, zmuszeni jesteśmy do brania z zakrytego stosu nowych. To gra nieprzewidywalna, a my jak prawdziwi hazardziści siedzący w kasynie w Las Vegas, musimy próbować odczytywać z twarzy naszych współgraczy ich zamiary. Czy ktoś z nich nie zaskoczy nas tuż przed odrzuceniem ostatniej nadmiarowej karty i nie skończy zamiast nas? Może się tak zdarzyć i nieraz się pewnie zdarzy, ale to właśnie dzięki temu ta gra jest tak wciągająca! Bo gdy komuś się uda skończyć rundę przed nami, chcemy się natychmiast odegrać.

Lucky Jack - recenzja

Ale kiedy ten Jackpot może być zagrany, zapytasz? Gdy w ręce będziesz posiadać cztery karty, w tym trzy z takim samym symbolem i będziesz mieć możliwość odrzucenia tej czwartej nadmiarowej, trzymając się zasad. A zasady odrzucania kart są banalnie proste.
Gracz w swojej turze może wykonać jeden z następujących ruchów:
- odrzucić kartę na stos odrzuconych, gdy karta ta ma taki sam symbol jak ta, która leży na wierzchu stosu
- odrzucić kartę, gdy karta ma symbol o wartości wyższej niż ta ze stosu (wartości kart odczytujemy z tabeli - tłumaczę to dokładniej w filmie)
- jeżeli karta ma mniejszą wartość niż ta, która leży na stosie, możemy ją odrzucić lecz musimy wziąć z zakrytego stosu dwie nowe karty
- gdy nie mam co odrzucić, biorę jedną kartę z zakrytego stosu i decyduję, czy zostawiam ją sobie czy od razu odkładam na odrzucone. Jest to jedyna opcja w całej grze dająca możliwość innym graczom wzięcie karty ze środka - jeśli odłożę na przykład dzwonek i ktoś potrzebuje go do Jackpota, mówi: biorę! Jeśli więcej osób zapragnie tę kartę, dostaje ją gracz siedzący najbliżej mnie licząc w lewo.

Lucky Jack - recenzja

Czy masz szczęście w kartach? Jak się okazuje, ja mam i to chyba całkiem sporo, bo w Lucky Jack jak na razie prawie z każdym wygrywam! W opisie gry na stronie wydawnictwa przeczytamy, że jest ona polecana fanom Wirusa - i ja się z tym w zdecydowanie zgadzam, bo emocje towarzyszące rozgrywce w Lucky Jack są bardzo podobne.

Lucky Jack - recenzja

Gra ma proste do wytłumaczenia zasady, więc zagrać w nią można zarówno w gronie przyjaciół, jak i podczas rodzinnych wieczorów z graczami w różnym wieku.

Lucky Jack - recenzja

Koniecznie obejrzyj film, opowiadam w nim nie tylko jak grać w grę, zobaczysz też kto w tym rozdaniu wygrał, a kto rzucił karty na stół:


Lucky Jack - recenzja

----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Muduko.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: