Mój pierwszy album, albo Album dziecka – pod takimi nazwami z reguły znaleźć można pamiętniki, w których prowadzimy zapiski z pierwszego rok...

Nasz Pamiętnik Skarbie - Album, w którym tworzycie własną historię

By | 08:00 Napisz komentarz
Mój pierwszy album, albo Album dziecka – pod takimi nazwami z reguły znaleźć można pamiętniki, w których prowadzimy zapiski z pierwszego roku życia naszego dziecka. Po latach stają się one cudowną pamiątką. A co, gdyby prowadzić taki pamiętnik dłużej? Na przykład do osiemnastych urodzin? Wiecie, że całkiem niedawno powstała marka Momentic, która właśnie taki album dla rodzin przygotowała? Nazywa się: Nasz Pamiętnik Skarbie.

Nasz Pamiętnik Skarbie
Nasz Pamiętnik Skarbie to album w formie segregatora, który składa się z aż pięciu części. Pamiętnik ten będzie najwspanialszym prezentem dla pary, która spodziewa się dziecka lub dla młodych rodziców – można zapisywać wszystkie wydarzenia na bieżąco. Ale oczywiście można go podarować również rodzicom starszych dzieci, wtedy wspólnie z pociechami można go uzupełniać, przypominać sobie najważniejsze informacje, wklejać zdjęcia. Jeśli nie macie pomysłu na Święta, Baby Shower, chrzest, czy na przykład pierwsze urodziny dziecka – album Momentic będzie wspaniałym pomysłem.


Nasz Pamiętnik Skarbie

Historia pewnej miłości to rozdział dotyczący początków znajomości rodziców. Opowiemy tu o naszych marzeniach, pasjach, czy ulubionych bajkach z dzieciństwa, napiszemy o wrażeniach po pierwszej randce, o naszych podobieństwach i różnicach, udokumentujemy przygody wspólnie przeżywany. Jest tu bardzo dużo miejsca na zdjęcia i opisywanie wszystkiego. Oczywiście kartki o ślubie też nie zabrakło.

Nasz Pamiętnik Skarbie

Najlepsze dopiero przed nami to część, w której wiemy już o ciąży. Opiszemy swoje reakcje, wkleimy zdjęcie z USG, zdjęcia powiększającego się brzuszka, zanotujemy propozycje naszych imion w zależności od płci, a nawet nasze podejrzenia czy też przeczucia co do tego, czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Jest też karta dotycząca Baby Shower i w tym miejscu muszę zaznaczyć, że najwspanialszą rzeczą w tym pamiętniku jest to, że kartki możemy wyciągać i nie korzystać z nich (ja na przykład w żadnej ciąży Baby Shower nie miałam, więc zamiast zostawiać pustą kartkę – po prostu ją wyciągnę)

Nasz Pamiętnik Skarbie

Część trzecia, czyli Witaj na świecie Skarbie rozpoczyna się oczywiście od zdjęcia i informacji praktycznych jak data, godzina i miejsce urodzenia, uzupełnione o dzień tygodnia, wagę i wzrost. Bardzo spodobała mi się strona Tak przywitał Cię świat, na której wpisujemy między innymi cenę pampersów, paliwa, pogodę, Prezydenta Polski, czy najważniejszą wiadomość z tego dnia, która pojawiła się w mediach. Jest miejsce na pierwsze zdjęcia z rodzicami, na gości i prezenty które przynieśli, a nawet drzewo genealogiczne do wypełnienia.

Nasz Pamiętnik Skarbie

Rozdział czwarty, Tak szybko dorastasz to 24 kartki dotyczące najpierw ukończonych miesięcy, a później lat, pełne miejsca na zdjęcia ale nie tylko, bo w okresie niemowlęcym będziemy też zapisywać nasze rytuały, nowe umiejętności, wagę i wzrost maluszka, a począwszy od pierwszych urodzin zapisujemy m.in. ulubione piosenki, książki, filmy, jedzenie. Mamy miejsce na notatki ze świętowania urodzin, ale też z tego, co ciekawego wydarzyło się w minionym roku – i tak aż do dziesiątych urodzin, bo od jedenastych wygląd kart znowu się zmienia: zamiast rubryki z ulubionymi, mamy dodatkowe miejsce na zdjęcie. Zapewne gdybym nie była mamą nastolatki to zastanawiałbym się, dlaczego tak się stało że począwszy od tych jedenastych urodzin, nie zapisujemy już ulubionych rzeczy dziecka. Dziś wiem, że nastolatki tak już mają, że nie zawsze chętnie dzielą się z rodzicami swoimi ulubieńcami :) Książki czytają zamknięte w swoich pokojach, filmy oglądają z rówieśnikami, a piosenki słuchają w słuchawkach. Jednak jeśli macie chęć zapisania informacji o ulubieńcach również u nastolatków, to jest tutaj wystarczająco wolnego miejsca, by to zrobić – jeżeli uda wam się te informację od dziecka wyciągnąć :) I tak aż do osiemnastki...

Nasz Pamiętnik Skarbie

W tej części znajdziemy też takie karty jak ulubione smaki i te, które nie przypadły do gustu, pierwsze kroki, pierwsze ząbki, pierwsze słowa i ich znaczenia, pierwsze wakacje, Dzień Mamy i Taty, pierwsze Święta, chrzest i komunia (i tu również można karty wyciągnąć, jeśli dziecko nie miało chrztu czy komunii). Karty możemy zostawić na końcu rozdziału, ale jeśli mamy chęć możemy je przekładać i umieszczać na przykład przy wieku, w którym miały miejsce (pierwszy ząbek przy siódmym miesiącu, a kroki za roczkiem) – mamy absolutną dowolność w tym, jak będzie wyglądać Nasz Pamiętnik.

Nasz Pamiętnik Skarbie

Twój świat to ostatnia część tego niezwykłego albumu. Zamieścimy tu mnóstwo zdjęć, opiszemy pierwsze chwile w przedszkolu, w szkole, są karty o pierwszym zwierzątku, o rodzeństwie, o babciach, dziadkach, pasjach i sukcesach. Wasze dziecko nie chodzi do przedszkola albo nie ma rodzeństwa? Wyciągacie daną kartę i już. To jest w tym albumie po prostu genialne! Zamiast zostawiania pustych miejsc czy wykreślania, po prostu wyciągamy kartę.

Nasz Pamiętnik Skarbie

Nasz Pamiętnik Skarbie jest albumem polskiej produkcji i ma aż 116 stron! Jak już wspominałam, dzięki temu że ma formę segregatora – nie musimy wykorzystać wszystkich kart, możemy wyciągać te nieużywane, ale też przekładać dowolnie te uzupełniane karty, dzięki czemu mamy jedyny, niepowtarzalny, przepiękny, skrojony pod nasze potrzeby pamiętnik dzieciństwa naszego dziecka. Momentic zadbało o doskonałą jakość albumu – jest bardzo solidnie wykonany, karty są grube i wytrzymałe, dzięki czemu nasze dziecko gdy już dorośnie, będzie mogło bez obaw o zniszczenie czytać go przez całe swoje życie. A wraca się do tych wspomnień często i chętnie, bo dzieci błyskawicznie dorastają – warto więc mieć miejsce na spisywanie wydarzeń z dzieciństwa naszego malucha i wklejanie zdjęć, by móc potem przeglądać i wspominać.

Nasz Pamiętnik Skarbie

Album Nasz Pamiętnik Skarbie jest pięknie wydany, przemyślany w każdym calu, pełen miejsca na zdjęcia i zapisywanie wspomnień. Wyobrażacie sobie minę dziecka, gdy w dniu osiemnastych urodzin dostaje wraz z prezentem wypełniony album? Łzom wzruszenia nie byłoby końca...

Nasz Pamiętnik Skarbie

Nasz Pamiętnik Skarbie

Nasz Pamiętnik Skarbie

Nasz Pamiętnik Skarbie

Nasz Pamiętnik Skarbie

Nasz Pamiętnik Skarbie

------
Recenzja w ramach współpracy z Momentic.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: