Przygody Fenka to seria edukacyjnych książek dla dzieci w wieku przedszkolnym, które poruszają bardzo różne zagadnienia pojawiające się reg...

Przygody Fenka - Fantastyczne edukacyjne książki

By | 09:30 Napisz komentarz
Przygody Fenka to seria edukacyjnych książek dla dzieci w wieku przedszkolnym, które poruszają bardzo różne zagadnienia pojawiające się regularnie w życiu dzieci. To broszurowe książeczki z bajecznie kolorowym wnętrzem, pełne edukacyjnej treści.

Przygody Fenka

Recenzja książek:


SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ

Przygody Fenka

Ale zanim o książkach - otrzymałyśmy od Fenka także grę, która pełni aż trzy funkcje! Możemy zagrać w Piotrusia, możemy schować trzynastą kartę i grać w Memory, albo możemy uczyć się angielskich słówek. Trzy tak różne zabawy mieszczą się w niewielkim opakowaniu, dzięki czemu wszędzie można je ze sobą zabrać.

Przygody Fenka

Przygody Fenka: Uczciwość - recenzja książki

Fenek wraz z kolegą podczas zabawy w piaskownicy, znaleźli prawdziwy skarb - portfel pełen pieniędzy. Cieszą się z tego znaleziska ogromnie i myślą, na co mogliby wydać te pieniądze. Ale mama Maksa szybko gasi ich radość mówiąc, że muszą go oddać. Fenkowi nie przeszło przez myśl, że ktoś może go potrzebować i momentalnie robi mu się wstyd... Ale zaraz się rozchmurzył gdy dotarło do niego, że zostali super bohaterami!

Przygody Fenka

Przygody Fenka: Wytrwałość

Fenek dostał dwukołowy rower i ciężko idzie mu nauka. Rodzice mówią, że musi być wytrwały i próbować mimo, że się wywraca. W końcu chłopcu udaje się opanować jazdę na dwóch kółkach, a zdobytą wiedzę na temat wytrwałości przekazuje koledze, który po pierwszym razie zniechęcił się i nie wsiadł więcej na rower.

Przygody Fenka

Przygody Fenka: Asertywność

Fenka odwiedzają babcia z dziadkiem. Chłopiec chciałby zaplanować im dzień tak, by robili same super rzeczy, ale ciągle słyszy nie. W końcu zasmuca się myśląc, że nikt go tu już nie kocha... Jednak oczywiście to nie prawda i dorośli tłumaczą mu, że czasem dla kogoś dobra trzeba odmówić - gdy chce robić niedobre lub niebezpieczne dla siebie rzeczy.

Przygody Fenka

Przygody Fenka: Muzeum

Rodzice zabierają Fenka do muzeum dinozaurów. Cóż to będzie za dzień! Chłopiec jest szczęśliwy z wycieczki, a my razem z nim zobaczymy, co takiego niezwykłego znajduje się w muzeum.

Przygody Fenka

Przygody Fenka - Ruch drogowy

Fenek jest podekscytowany wyprawą z tatą na basen. Do tego stopnia, że gdy widzi po drugiej stronie ulicy piłkę, wyrywa tacie rękę i wbiega wprost pod nadjeżdżający samochód! Na szczęście kierowcy udaje się na czas zahamować, a tata wytłumaczy chłopcu zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci razem z nim dowiedzą się, jak należy postępować a czego nie robić.

Przygody Fenka

Przygody Fenka: Jesteśmy sobie potrzebni

To historia o tym, że nie zawsze wszyscy potrafimy i to jest okej. Fenek nie umie narysować pociągu, ale za to ulepi do niego pasażerów z plasteliny. To wspierająca historia, którą zdecydowanie warto poznać!

Przygody Fenka

Przygody Fenka: Nie wszystko mogę mieć

Historia z życia wzięta :) Fenek chciałby kupić zabawki w sklepie, ale nie może. Jest mu z tego powodu źle i smutno. Szybko jednak zrozumie, że wcale nie potrzebuje wszystkiego, co chciałby mieć. A zabawki można zrobić samodzielnie.

Przygody Fenka

Przygody Fenka: 12 miesięcy

Fenek postanawia kupić kalendarz. Z pomocą mamy zapisuje w nim ważne daty, a dzieci razem z nim nauczą się miesięcy!

Książki z serii Przygody Fenka to wspierające, edukacyjne, piękne lektury dla kilkuletnich dzieci. A jest ich tyle, że każdy znajdzie interesujący go i akurat potrzebny temat.

Przygody Fenka


----
Recenzja w ramach współpracy z Fenkiem :)
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: