Hela sama to seria książek o małej dziewczynce, która uczy się samodzielności - w tomach, które ukazały się jakiś czas temu w kartonowej kol...

Hela sama... - recenzja książek

By | 09:00 Napisz komentarz
Hela sama to seria książek o małej dziewczynce, która uczy się samodzielności - w tomach, które ukazały się jakiś czas temu w kartonowej kolekcji, znajdziemy m.in takie tytuły jak: Hela sama żegna smoczek, Hela sama myje zęby - a wszystkie książki z serii znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Hela sama

Recenzja książek:Sprawdź, gdzie kupić:


Hela sama

Dziś o małych, kartonowych książeczkach, ale nie tylko takie w serii o Heli się znajdują - pamiętacie jak pisałam o tym, że Hela sama ubiera choinkę? Na blogu znajdziecie także recenzje części o robieniu siku i oddaniu smoczka

Hela sama

Hela sama myje głowę - ta wspierająca książeczka szczególnie dobrze sprawdzi się u dzieci, które nie lubią mycia głowy. Jedna z moich córek bardzo tego nie lubiła... Myślę, że Heli dałaby się namówić na zabawę w mycie włosów :)

Hela sama

Hela sama sprząta zabawki - książka pokazuje maluchowi, dlaczego sprzątanie jest ważne i o ile milej się bawi, gdy nie trzeba szukać elementów zabawki. Zresztą sprzątanie to może być niezła zabawa!

Hela sama

Hela sama zostaje z dziadkami - to również wspierająca lektura, dodająca dzieciom otuchy gdy istnieje problem z zostawaniem z kimś innym niż rodzice. Babcia i dziadek Heli organizują jej przemiło czas i dziewczynka bardzo szybko doczeka się powrotu rodziców. Przeczytamy tu również ważną rzecz - rodzice kochają dzieci nawet gdy nie ma ich obok.

Hela sama

Hela sama dzieli się z innymi - tę książkę zostawiłam na koniec, ponieważ nie do końca przemawia do mnie jej treść. Dobrze, że pokazuje ona dzieciom jak miło jest się z innymi podzielić, że czekanie na swoją kolej na przykład do huśtawki nie musi upłynąć w zniecierpliwieniu - ale nie przemawia do mnie część mówiąca o tym, że zabawki którymi nie chce się dziecko dzielić, powinno zostawić w domu. Moim zdaniem dziecko ma prawo wziąć ze sobą z domu jaką tylko chce zabawkę i samo zadecydować, czy chce się nią podzielić z innymi czy nie. Ja zabieraną na plac książką z nikim się nie dzieliłam tylko sama ją czytałam, więc i dzieci nie zmuszałam do oddawania innym zabawek :)

Hela sama

Książeczki z serii Hela sama mają bardzo ładne, kolorowe wnętrza i idealnie dostosowaną ilość treści do najmłodszych czytelników.

Hela sama

Hela sama

----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Wilga.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: