Książki z serii Hela Sama autorstwa pani psycholog - nie są pierwszymi książeczkami traktującymi o odpieluchowaniu czy odsmoczkowaniu, ale ...

Hela Sama: oddaje smoczek i robi siku!

By | 09:00 Napisz komentarz
Książki z serii Hela Sama autorstwa pani psycholog - nie są pierwszymi książeczkami traktującymi o odpieluchowaniu czy odsmoczkowaniu, ale to jedyne jakie czytałam stworzone z poszanowaniem potrzeb i poczucia bezpieczeństwa dzieci.

Recenzja książek:


Hela Sama robi siku jak sam tytuł mówi, będzie o pożegnaniu się z pieluszkami. Dziewczynka niechętna na początku, z czasem przekona się do kolorowych majtek i zgodzi się nie ubierać pieluchy. Oczywiście pojawią się kryzysy, zdarzy się jej posiusiać w majtki, ale ostatecznie - z dużym wsparciem rodziców, odpieluchuje się na dobre.


Na końcu książki jest poradnik dla rodziców, w którym punkt po punkcie przeczytamy wartościowe wskazówki dotyczące odpieluchowania. Warto przeczytać go, zanim zaczniemu lekturę z maluchem.Hela Sama oddaje smoczek to równie wspierająca historia o świadomym pożegnaniu się ze smoczkiem. Dziewczynka dostaje "zastępstwo" - uroczego pluszaka, na którego będzie mogła przelać swoje przywiązanie. Ale oczywiście nic tu nie pójdzie łatwo, będą kryzysy, decyzja o oddaniu niby będzie podjęta, ale jednak nie - w końcu Hela zadecyduje, że oddaje smoczek po którego przyleci wróżka! I zostawi prezent! Identycznie było u moich córek :)


Poradnik na końcu książki również jest warty przeczytania i wprowadzenia go w życie, jeżeli czeka was pożegnanie ze smoczkiem. Pamiętać przy tym należy, że tak samo jak w przypadku żegnania pieluchy, tak i oddania smoczka - dziecko musi być na to gotowe. Nie patrzymy w jakim jest wieku, bo każde tą gotowość osiągnie w odrobinę innym.


Książki z serii Hela Sama są wspaniałe! I bardzo ucieszył mnie fakt, że są tak bliskie temu, co ja stosowałam w przypadku moich córek. Bezstresowo, ale stanowczo gdy nadejdzie na to czas.


----
Za egzemplarze dziękujemy wydawnictwu Wilga.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: