Leoś Sosenka obserwuje las to książka, po której wspólnym czytaniu aż chce się iść do lasu :) To przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkol...

Leoś Sosenka obserwuje las

By | 09:00 Napisz komentarz
Leoś Sosenka obserwuje las to książka, po której wspólnym czytaniu aż chce się iść do lasu :) To przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym opowieść o chłopcu, który razem z tatą wybiera się na wycieczkę do lasu. Zabierają ze sobą lunetę, lupę i wszystko co potrzebne, by urządzić tam piknik - jednak głównym celem wyprawy jest oczywiście obserwacja leśnych mieszkańców.

Recenzja książki:


Obserwacje zaczynają od ptaków i owadów, by z czasem zacząć spotykać na swej drodze zwierzęta. Leoś jest zafascynowany tym wszystkim, co odkrywa. Nawet tropy zwierząt dostrzegli na ziemi i zastanawiają się, kto je mógł zostawić.


Leoś Sosenka ma klimatyczne ilustracje, idealnie oddające charakter tej historii. Są niczym uzupełnienie opisu albumu przyrodniczego - ci wszyscy leśni mieszkańcy czarują nas swym urokiem.


Nie jest to długa historia, lecz bez wątpienia ma wątek edukacyjny - razem z Leosiem dowiemy się, jak ciężkie rzeczy może nosić mrówka, czy na przykład jakim zmysłem najlepiej posługuje się kret. Poznamy różne gatunki leśnych mieszkańców, a wszystkie śmieci z pikniku zabierzemy oczywiście ze sobą do domu.


Po lekturze książki odczuwa się pragnienie spaceru w lesie.. :)


---
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Wilga.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: