Edukacyjne książki to coś, co uwielbiam - ale muszą być napisane prostym i zrozumiałym językiem, by trudne tematy przedstawić w fajny sposób...

Sposoby na złość, gniew i dobre relacje oraz Ekonomia

By | 21:43 Napisz komentarz
Edukacyjne książki to coś, co uwielbiam - ale muszą być napisane prostym i zrozumiałym językiem, by trudne tematy przedstawić w fajny sposób. I właśnie takie są nowości, które otrzymaliśmy od Levyz Books.

Ekonomia: Odkrywam, rozumiem, działam

Książka przybliżająca dzieciom temat ekonomii. Podzielona na pięć rozdziałów:
- pieniądze
- banki
- popyt i podaż
- przedsiębiorstwa
- handel
Została wzbogacona o zabawy i ćwiczenia. Dzięki niej dzieci poznają historię pieniądza, dowiedzą się co to jest czek, kto może mieć konto w banku, co ma wspólnego wiewiórka z oszczędzaniem, co ma wpływ na cenę i dlaczego wszystko ma swoją cenę, co nazywamy czarną bestią, poznają rodzaje przedsiębiorstw i dużo, dużo więcej pojęć dotyczących ekonomii. Książka ma bardzo ładne, kolorowe wnętrze. Czyta się ją z nieskrywaną przyjemnością i ani odrobinę nie da się przy niej nudzić - niech wam czasem nie przejdzie to przez myśl :) Jest ciekawie napisana, a proponowane ćwiczenia są fajną (a czasami bardzo edukacyjną, jak na przykład garażowa wyprzedaż) zabawą. Na końcu jest słowniczek trudniejszych pojęć, a przed lekturą możemy zrobić sobie test który pokaże nam, czy mamy instynkt ekonomisty. Proponuję wykonać go i przed i po czytaniu książki - dla porównania :)


Ekonomia: Odkrywam, rozumiem, działam - recenzja książki na YouTube:


Sposoby na złość, gniew i dobre relacje

To pierwsza książka z nowej serii. Dzięki niej dzieci odkryją, jak panować nad emocjami, rozpoznawać je, ale też znaleźć ich przyczynę. Dlaczego jedne emocje są silne, a drugie słabsze? Jak to się dzieje, że możemy jednocześnie przeżywać kilka różnych emocji? Czy złość i gniew można w ogóle zrozumieć? Będziemy wrzucać monety z emocjami do skarbonki, kolorować miejsca w ciele gdzie pojawia się gniew, analizować kiedy wysyłane przez złość sygnały pomagają nam. Na 130 stronach znajdziemy ogrom wiedzy dotyczącej złości i gniewu i tego, jak sobie z nimi radzić. Książka inspirowana jest terapią dialektyczno-behawioralną i poprzez zabawę pokaże dzieciom, jak radzić sobie z silnymi emocjami, jak być uważnym i samemu regulować swoje emocje. Myślę, że to bardzo potrzebna lektura, a dzięki temu, że przedstawione sytuacje są z życia wzięte (pojawia się temat szkoły, Minecrafta), można się w nie wczuć, przepracować je w teorii i w stresujących sytuacjach z silnymi emocjami zareagować inaczej.


Sposoby na złość, gniew i dobre relacje - recenzja książki na YouTube:----
Recenzja w ramach współpracy z Levyz Books.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: