Na tropie Lidlozaurów  to gra, która powstała w ramach nowej akcji Lidla - Lidlozaury. Za robienie zakupów zbieramy naklejki i możemy wymien...

Na tropie Lidlozaurów!

By | 20:15 Napisz komentarz
Na tropie Lidlozaurów to gra, która powstała w ramach nowej akcji Lidla - Lidlozaury. Za robienie zakupów zbieramy naklejki i możemy wymieniać je na figurki dinozaurów, które są również stempelkami! A grę tę można kupić w sklepach - jej cena to 19.90 (mam nadzieję, że jeszcze są dostępne...) Dziś pokażę, co się znajduje we wnętrzu i na czym polega gra.


 Videorecenzja:


W opakowaniu są dwie gry karciane. O co w nich chodzi, opowiadam w powyższym filmie i zachęcam do obejrzenia, gdyż żadne słowa pisane nie są w stanie opisać tak dobrze gry, jak jej pokazanie na żywo. W skrócie - mamy dwie gry. Jedna z nich DINOszybkość polega na jak najszybszym zbieraniu określonych na karcie dinozaurów, które wcześniej wyłożyliśmy losowo na środek. Zdobywamy karty-punkty i osoba, która ma ich najwięcej - wygrywa!


Do drugiej gry potrzebna jest kostka (w zestawie) i pionki które musimy wziąć z innej gry, lub też wykorzystać do tego figurki Lidlozaurów. Układamy z odpowiedniej ilości potasowanych kart planszę i rzucając kostką przesuwamy nasz pionek po kolorowych polach - kartę, na której się zatrzymamy osoba przed nami podnosi i czyta nam pytanie. Jeżeli odpowiemy prawidłowo, przesuwamy się w nagrodę o pole do przodu. W przypadku błędnej odpowiedzi, zostajemy w miejscu. Na każdej karcie są trzy pytania, więc oczywiście jeżeli więcej osób na niej stanie, czytamy za każdym razem inne.


Pytania te wcale nie są łatwe, dotyczą oczywiście dinozaurów - i zdecydowanie zwiększą naszą wiedzę na temat tych stworzeń. Sporo ciekawostek jest na nich, a to wszystko okraszone fantastyczną zabawą! Obie wersje gry są fajne - ta z pytaniami dla dzieci 9+, a Dinoszybkość dla graczy 6+. Jeżeli są jeszcze w sklepach, śmiało możesz kupować! :)


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: