Wyspa, na której mieszka mały chłopiec Noi powoli zaczyna pokrywać się śniegiem. Nadchodzi zima wielkimi krokami... A Noi wciąż czeka, wypat...

Powrót Wieloryba - Wzruszająca historia niezwykłej przyjaźni

By | 20:00 Napisz komentarz
Wyspa, na której mieszka mały chłopiec Noi powoli zaczyna pokrywać się śniegiem. Nadchodzi zima wielkimi krokami... A Noi wciąż czeka, wypatruje swojego przyjaciela, którego kiedyś uratował i który nie pojawił się już nigdy więcej. Ale jak zdradza tytuł - wieloryb wróci... Powrót Wieloryba wydawnictwa Znak to druga część historii Noiego, niesamowicie piękna.


 Videorecenzja:


Książka ma wspaniałe ilustracje, oczarowują od pierwszego spojrzenia. A historia? Wydawać by się mogło że jest odrobinę smutna, bo tata Noiego nie wraca z ostatniego przedzimowego połowu, a Noi idąc go szukać odnajduje jego kuter. W pewnym momencie łezka się dziewczynom w oczkach pojawiła, gdy mały Noi skulony pod pokładem czekał... Na szczęście miał przyjaciela, który właśnie wtedy wrócił i uratował chłopca - tak, jak latem chłopiec uratował jego.


Powrót Wieloryba to historia niezwykłej przyjaźni. Wieloryb nie zapomniał Noiego, mimo że po uratowaniu nie pojawił się u chłopca - choć ten bardzo go wypatrywał... Wieloryb pojawił się dokładnie wtedy, kiedy Noi potrzebował pomocy. Można by rzec - odwdzięczył mu się.


To magiczna historia, która porusza serca. Oczywiście dobrze się kończy, tata chłopca żyje, a co się z nim stało? Przeczytajcie książkę...Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: