Okulary , dzięki którym zobaczysz jak widzi kot, pies, krowa, mucha, pszczoła, ale też noworodek czy astronauta. Czy to możliwe? Tak! Zapras...

Okulary, dzięki którym zobaczysz świat oczami innych

By | 20:00 Napisz komentarz
Okulary, dzięki którym zobaczysz jak widzi kot, pies, krowa, mucha, pszczoła, ale też noworodek czy astronauta. Czy to możliwe? Tak! Zapraszam na recenzję tej niezwykłej zabawki, dzięki której zobaczysz świat oczami innych!


 Videorecenzja:


Tutaj można je kupić - klik.


To niesamowity zestaw, po który chętnie sięgną dzieci w każdym wieku. W jego skład wchodzą plastikowe okulary i wymienne szkiełka w różnych kolorach, o różnych fakturach. Oraz instrukcja, dzięki której dowiemy się jakich szkiełek użyć do jakiego stworzenia. Okulary sprawią, że spojrzymy na świat również oczami T-Rexa! I z takich mniej przyziemnych spraw, także jednorożca :)


Okulary mają miejsca na trzy szkiełka. Wszystkie elementy zestawu są plastikowe, więc nie ma obawy że coś się potłucze czy zepsuje. Oczywiście ze szkiełkami trzeba obchodzić się dość delikatnie i chwytać je raczej za krawędzie, aby nie zabrudzić ich - co przełoży się na gorszą widoczność. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia, lecz myślę że młodsze dzieciaczki również chętnie spojrzą przez nie, gdy starsze rodzeństwo będzie tworzyć "oczy" zwierząt.


Jak to działa, zapytasz. Do zabawy potrzebna jest instrukcja, to w niej - a dokładniej w tabelce jest zaznaczone, które szkiełka do jakiego zwierza czy stworzenia używamy i czy na jedno, czy na dwoje oczu. Do okularów jednocześnie włożyć można sześć szkiełek - po trzy z każdej strony i zdarza się, że niektóre oczy wymagają zajęcia wszystkich miejsc.


Nie sposób pokazać na zdjęciach czy w filmie, jak wygląda świat przez te okulary. Trzeba to sprawdzić osobiście!


Czy warto kupić? Moim zdaniem zdecydowanie tak. Jest to fantastyczna, edukacyjna zabawka która pozwala doświadczyć czegoś, czego na co dzień nie uda nam się zobaczyć. Niesamowita rzecz! A dodatkowo z instrukcji-książeczki poznamy całkiem sporo informacji i ciekawostek na temat wzroku.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: