Wieża Duchów to gra na zasadach memory - musimy zebrać trzy takie same duszki i położyć je spać! Gra według opakowania przeznaczona jest dl...

Wieża Duchów - Połóż duszki spać!

By | 20:00 Napisz komentarz
Wieża Duchów to gra na zasadach memory - musimy zebrać trzy takie same duszki i położyć je spać! Gra według opakowania przeznaczona jest dla dzieci powyżej 5 roku życia, ale z lekką modyfikacją zasad trzylatek też zagra. O tym jak dostosować zasady do młodszych dzieci i jak grać, poniżej - zapraszam na recenzję!


 Videorecenzja:


Ile kosztuje gra sprawdzisz tutaj - klik.


W zestawie mamy planszę i kartonowe duszki. Duszki są w różnych kolorach, z każdego koloru trzy sztuki. Plansza to wieża zegarowa, w której są pokoiki kolorystycznie dopasowane do duszków. Jest to gra kooperacyjna, więc wygrywamy razem, albo nikt.


Celem gry jest położenie wszystkich duszków spać, zanim zegar wybije północ. Przed rozpoczęciem zakrywamy wszystkie kartoniki i mieszamy je. Następnie układamy zakryte wokół planszy tak, aby każdy miał do nich dostęp. Każdy gracz w swojej kolejce może odkryć trzy kartoniki. Robimy to oczywiście tak, aby wszyscy widzieli co na nich się znajduje. W końcu nie rywalizujemy, tylko gramy w jednej drużynie.


Jeżeli uda się graczowi odkryć trzy takie same duszki, kładzie je w odpowiednim pokoju w wieży i przychodzi kolej następnego gracza. Jeżeli nie uda się znaleźć takich samych, przesuwamy wskazówkę na zegarze o pięć minut, po czym kartoniki odkrywa osoba obok.


Dzięki Wieży Duchów ćwiczymy pamięć, spostrzegawczość i koncentrację. I jak już wspomniałam, jest też opcja grania z młodszymi dziećmi - można na przykład zrezygnować z trzeciego duszka i zbierać pary. Można też ustawić więcej czasu na zegarze (standardowo mamy dwie godziny na położenie duszków spać i zaczynamy grę od 10:00, ale możemy na przykład ustawić godzinę 9:30)


Bardzo lubimy duszki! Jest to absolutnie niestraszna gra, z zabawnymi duszkami w roli głównej. Idealna dla dzieci w każdym wieku, również młodszym niż pudełko sugeruje.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: