Spirit Riding Free , czyli Mustang Duch Wolności to seria książeczek wydawnictwa Egmont, w której znajdziemy zarówno coś do poczytania, jak ...

Nowości z serii Mustang Duch Wolności

By | 10:00 Napisz komentarz
Spirit Riding Free, czyli Mustang Duch Wolności to seria książeczek wydawnictwa Egmont, w której znajdziemy zarówno coś do poczytania, jak i do kolorowania czy rozwiązywania zadań (i naklejania!). Dziś u nas dwie nowości z tej właśnie serii, które swą premierą miały w marcu.


 Videorecenzja:


Przyjaciółki na zawsze to historia znanych nam z telewizji przyjaciółek, które są zapalonymi wielbicielkami koni. Opowieść rozpoczyna się w szkole - kończą się lekcje, za chwilę rozpoczną się ferie i każde z dzieci ma jakieś plany na ten czas. Pani nauczycielka jednak zdaje im pewne zadanie... A trzeba zaznaczyć, że jako żona ojca Lucky, wyjeżdża z nimi na ferie i cały czas będzie jej towarzyszyć.


Lucky wolałaby spędzić ten czas z przyjaciółkami, ale w końcu wyjechała... W trakcie wyjazdu nawiedza ją widmo pozostania tam na zawsze. Lucky przez cały czas wymienia listy z przyjaciółkami, dzieląc się obawami, zmartwieniami, radościami i smutkami. I w książce te listy również są - wyraźnie oddzielone od treści, ale doskonale w nią wkomponowane. Całość świetnie się czyta.


Moje dziewczyny uwielbiają Lucky, kochają Mustanga i często oglądają ich przygody na szklanym ekranie - a odkąd mamy je również w wersji książkowej, regularnie co jakiś czas wspólnie czytamy. Lektury z tej serii są pięknie wydane i ekspresowo pożera się stronę za stroną.Druga nasza spiritowa nowość to Wesoła kolorowanka z naklejkami - naklejkami, które przydadzą się też do szkoły! O ile w końcu do niej wrócimy po pandemii. Martynka już zaplanowała, na jakie książki ich i zeszyty je wykorzysta.


Wnętrze skrywa kolorowanki i zadania do zrobienia, z którymi ośmiolatka doskonale sobie poradzi. Przetestowane :) Dużo, bardzo dużo do kolorowania, oczywiście praktycznie same konne obrazki, co sprawia że jest to idealna rozrywka dla miłośniczek koni.


Teraz, w czasach pandemii wszelkie tego typu książeczki z zadaniami i kolorowankami, są niezwykle wskazane. Na szczęście można je kupić online, bez wychodzenia z domu i odebrać od kuriera również bezkontaktowo.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: