Tobiasz ma siedem lat, bzika na punkcie statków kosmicznych i trójkątny brzuszek. Od urodzenia mieszka w Republice Okrągłych Brzuszków i pew...

Niesamowita podróż Tobiasza - Opowieść o tolerancji

By | 10:00 Napisz komentarz
Tobiasz ma siedem lat, bzika na punkcie statków kosmicznych i trójkątny brzuszek. Od urodzenia mieszka w Republice Okrągłych Brzuszków i pewnego dnia jest zmuszony ją opuścić... Tak zaczyna się Niesamowita podróż Tobiasza - piękna opowieść o tolerancji od wydawnictwa Skrzat.


 Videorecenzja:


Tobiasz ma przyjaciół, z którymi uwielbia się bawić i bardzo przeżywa to, że więcej ich nie zobaczy. Z dnia na dzień burmistrz rozkazał wyprowadzkę wszystkich mieszkańców, którzy nie mają okrągłych brzuszków. Nie było czasu na pożegnanie, nawet na przelotne zobaczenie przyjaciół - bo nikt już nie chciał się z odmieńcami więcej widzieć... Tak zarządził burmistrz i tak musiało być. Rodzina Tobiasza rusza więc w podróż. Wiedzą, że gdzieś tam jest również Republika Trójkątnych Brzuszków, z której to pradziadek wypłynął kiedyś w świat i zakończył swój rejs u Okrągłych... Postanawiają odnaleźć swoje miejsce na ziemi.


Po drodze przeżyją niezwykłe przygody. Będą w zupełnie nowych miastach, miasteczkach i spotkają ludzi, którzy odmienią ich los. Pięknie się kończy nasza opowieść - nieważne, jak wyglądasz. Czy masz trójkątny brzuszek, okrągły, czy może kwadratowy - masz takie samo serce.


Niesamowita podróż Tobiasza to wzruszająca historia o tolerancji, czy też raczej o nietolerancji z którą bohaterowie się spotykają. O dzieciństwie w jej cieniu. O niezatracaniu siebie w tym wszystkim. Bo każdy jest przecież wyjątkowy, nieważne jak wygląda, skąd pochodzi...


Książka ma kolorowe wnętrze i dość dużą czcionkę, dzięki czemu dziecko samodzielnie bez problemu ją przeczyta. I warto je do tego zachęcić, bo to na prawdę piękna historia.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: