Zaplątani w sieci to książka dla młodzieży, pod szyldem Harper YA czyli imprintu wydawnictwa Harper Collins, skupiającym się na młodzieżowy...

Zaplątani w sieci

By | 09:30 Napisz komentarz
Zaplątani w sieci to książka dla młodzieży, pod szyldem Harper YA czyli imprintu wydawnictwa Harper Collins, skupiającym się na młodzieżowych lekturach. Publikacja ta jest niesamowicie współczesna, poruszająca bardzo ważne problemy.

Recenzja książki Zaplątani w sieci

Kamila chodzi do ósmej klasy. Jest spokojną, cichą uczennicą, zawsze trzymającą się na uboczu. Mieszka z babcią, jej mama wyjechała do pracy do Irlandii, a z seniorką niestety nastolatka nie za bardzo się dogaduje. Kamila zauważa w szkole nowego chłopaka, który całe przerwy spędza z telefonem w ręce. Intryguje ją ten nowy - jak wkrótce się okaże, pozna go również w Internecie. Wszystko byłoby okej, gdyby nie pewna impreza, a dokładniej urodziny Wiktorii. Kamila poszła na nie, choć wcale nie miała ochoty. Ale jej mama, która wtedy jeszcze nie wyjechała, tak bardzo się ucieszyła że ktoś ją wreszcie zaprosił. Solenizantka już od pierwszych chwil okazywała swoją pogardę do dziewczyny, wyśmiewając otrzymany od niej prezent. Ale to jej brat upokorzył Kamilę najbardziej. Po imprezie ktoś wrzucił do sieci filmik, na którym widać co pijana nastolatka robiła. Wylał się na nią ogromny hejt, została wykluczona z klasowej społeczności, każdy nią gardził. Kamila przestała wychodzić z pokoju. Symulowała choroby by nie musieć chodzić do szkoły, a wkrótce rozpoczęły się wakacje - co było dla dziewczyny spełnieniem marzeń. Doszło do tego, że miała problem z chodzeniem nawet do łazienki. Prawdziwe życie zastąpiła sobie w stu procentach internetowym.

----
TU sprawdzisz aktualne ceny książki.
----

Zaplątani w sieci to głęboko poruszająca książka. Niestety hejt i upokarzanie kogoś w sieci w dzisiejszych czasach to można by rzec chleb powszedni - na pewno nieraz widzieliście filmy nagrywane przez nastolatków, w których znęcają się nad rówieśnikami. Wiele z nich trafiało do sieci.. Niestety jest to ogromny problem, obok którego nie można przechodzić obojętnie. Książka ta idealnie go opisuje, skupiając się na odczuciach dziewczynki która nie ze swojej woli została w to zamieszana. Warto ją przeczytać.

---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Collins.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: