Księga Dżungli to kolejna wspaniała publikacja w serii Klasyczne baśnie Disneya w komiksie, ukazującej się pod skrzydłami wydawnictwa Egmont.

Komiks Księga Dżungli

By | 15:00 Napisz komentarz
Księga Dżungli to kolejna wspaniała publikacja w serii Klasyczne baśnie Disneya w komiksie, ukazującej się pod skrzydłami wydawnictwa Egmont.

Recenzja komiksu Klasyczne Baśnie Disneya: Księga Dżungli

Pewnego razu w indyjskiej dżungli pojawił się koszyk z malutkim zawiniątkiem. Znalazła je pantera Bagheera i długo nie zastanawiała się, co powinna zrobić - jako że do najbliższej ludzkiej wioski jest wiele dni drogi, a małe ludzkie szczenię nie przeżyje długo bez pokarmu, Bagheera zaniosła niemowlę do wilczej rodziny, która to przed chwilą powitała na świecie gromadkę wilcząt. Chłopiec dorastał wśród nich i stał się częścią stada. Mijały lata, a dokładniej dziesięć pór deszczowych, gdy do dżungli wrócił tygrys Shere Khan. Aby chronić chłopca, wilcza rada podjęła decyzję - trzeba go oddać ludziom. Tę trudną misję zdecydowała się wykonać pantera - z chłopcem na grzbiecie ruszyła przed siebie...

TUTAJ sprawdzisz aktualne ceny komiksu.


Tak zaczyna się ta pełna przygód i niebezpieczeństw historia, w której ani na moment akcja nie zwalnia. W tej jakże pięknej, disneyowskiej komiksowej wersji mamy wszystko to, co jest nam znane z bajki ze szklanego ekranu - jest wąż Kaa który próbuje zjeść Mowgliego, uroczy Baloo, stado słoni po drodze z którymi też będzie mieć do czynienia. Znajdziemy tu wszystko to, co jest kwintesencją tej pięknej opowieści.


Komiks zachwyca ilustracjami (jestem ogromną fanką disneyowskich grafik), wciąga historią i jest zupełnie innym czytelniczym doświadczeniem niż książka Księga Dżungli. Warto po niego sięgnąć i przeżyć tę przygodę w zupełnie inny sposób.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: