Strachu Ciachu! Gra o trollach, smokach i pająkach jest przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia i jest grą zręcznościową, w której liczy si...

Strachu Ciachu!

By | 08:00 Napisz komentarz
Strachu Ciachu! Gra o trollach, smokach i pająkach jest przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia i jest grą zręcznościową, w której liczy się szybkość i spostrzegawczość. I ma lekko upiorny klimat..

Recenzja gry Strachu Ciachu!

To bardzo prosta gra, w której naszym celem jest zebranie jak największej ilości punktów - a te zdobywamy zgarniając do siebie karty potworów. Odbywa się to na zasadzie kto pierwszy ten lepszy, za każdym razem układając odpowiednią broń lub tarczę do obrony przeciwko danemu straszydłu. Bardzo dokładnie pokazuję jak grać w grę w filmie (jest na końcu wpisu), więc obejrzyj koniecznie. Rozgrywka rozpoczyna się od odkrycia odpowiedniej ilości kart, które wskazuje nam cyfra na pergaminie - potwór który będzie na wierzchu będzie na przykład zielony. Sprawdzamy, czy na zakrytym stosie jest broń w kolorze zielonym - jeśli tak, układamy ją szybko z naszych kafelków i zaklepujemy karty potworów, trzymając na nich rękę tak długo, aż wszyscy wykonają zadanie i też przyklepią karty (tworzymy wieżę z dłoni). Jeżeli nie ma danego koloru na karcie lochów, musimy ułożyć tarczę i tak samo zaklepać stos kart.

TU sprawdzisz gdzie grę kupić można najtaniej.


W zależności od tego, jak wiele osób gra, dzielimy się punktami w następujący sposób - gracz, który jako pierwszy zaklepie karty dostaje równo połowę ze stosu, pozostałą część dzielimy znów na pół i przekazujemy drugiej osobie, i tak dalej i tak dalej. Czasem się zdarzy, że ktoś nic nie dostanie, ale to zupełnie normalna rzecz. Trzeba się spieszyć, by jak najszybciej zaklepać karty.


Ależ to jest emocjonująca gra! Potwory są trochę straszne, ale bardziej jednak urocze. Mamy tu też smoki i drzwi, których używamy na drugim poziomie. Strachu Ciachu! jest grą zręcznościową ze wspaniałym, mrocznym klimatem. Nie ma żadnych minusów! :)


Zobacz videorecenzję i jak grać w grę:---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Muduko.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: