Seria Czytam, bo lubię obecnie liczy pięć tytułów (szósty w przygotowaniu!) i jest starszą siostrą serii Czytam sobie - idealna dla dzieci ...

Czytam, bo lubię: Formuła Elli i Draka na Antypodach

By | 08:00 Napisz komentarz
Seria Czytam, bo lubię obecnie liczy pięć tytułów (szósty w przygotowaniu!) i jest starszą siostrą serii Czytam sobie - idealna dla dzieci które samodzielnie czytają i mają chęć na dłuższe, ciekawe lektury.

Recenzja książki Formuła Elli

Na 190 stronach poznamy historię nastolatki, która próbuje odkryć swoją tożsamość i pochodzenie. Wychowywana przez ojca dziewczynka nie czuje się rozumiana i ma wrażenie, że nie pasuje do tego świata. W miejscach, w których się pojawia dzieją się dziwne rzeczy. Ludwik, jej ojciec wie, że ma to po mamie - ale uważa, że powinna nauczyć się kontrolować swoje emocje. Przez myśl przechodzi mu przeprowadzka. Tak bardzo nie chce rzucać się w oczy. W obronie Elli staje siostra Ludwika, ale i ona nie może zaradzić nic temu, co roztacza się wokół nastolatki pod wpływem silnych emocji. Potrafi ona sprawić, że obrażającej ją koleżance splączą się włosy. Ale nie wie, jak to robi.. Kiedy Ella osiąga odpowiedni wiek, w jej życiu pojawia się tajemnicza postać. Zabiera ją w podróż, która odmieni jej życie.
Formuła Elli to piękna i poruszająca opowieść o dojrzewaniu, zrozumieniu i odkrywaniu siebie. Tchnie w serca nastoletnich czytelników i czytelniczek odrobinę wiary i nadziei.

TU sprawdzisz aktualne ceny książki.


Recenzja książki Draka na Antypodach

Książka objętościowo niemalże bliźniaczo podobna do powyższej - mamy tu 205 stron niesamowicie uwspółcześnionej przygody! Poznajemy Drakę, Kostka, Policjannę i Arta, którzy rozpoczynają wakacje w swym malutkim, na co dzień sennym miasteczku. Niewiele się tam dzieje, nie to co w tętniącym życiem o każdej porze dnia i nocy Wielkim Mieście znajdującym się nieopodal. Nie wygląda to wszystko dobrze w oczach dorastających dzieci, ale tego lata wiele ma się zmienić. Podczas wakacji przeżyją niezwykłe przygody.
Draka na Antypodach to opowieść o dorastaniu, relacjach międzyludzkich, odkrywaniu swoich uczuć. Wiele się zmienia w życiach dzieci, które zmieniają się w nastoletnich młodych ludzi i o tym również tu przeczytamy. To bardzo ciekawa historia z prankami w tle, a więc ogromnie współczesna.

TU sprawdzisz aktualne ceny książki.


Książki nie mają ilustracji, więc zdjęć ich wnętrz nie wstawiam. Ale na moim leśnym, książkowym Instagramie gdy tylko pojawi się wpis o nich - przekartkujemy je sobie i zobaczycie, jak wyglądają w środku. Zaobserwujcie mnie tam :)

---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: