Bałagany to gra na spostrzegawczość. Jest to zarówno gra jednoosobowa, jak i dla aż sześciu graczy. Naszym zadaniem jest odnaleźć w tym ogr...

Bałagany. Szukaj i graj z całą rodziną

By | 16:30 Napisz komentarz
Bałagany to gra na spostrzegawczość. Jest to zarówno gra jednoosobowa, jak i dla aż sześciu graczy. Naszym zadaniem jest odnaleźć w tym ogromnym domu pełnym przeróżnych przedmiotów - tego, co znajdziemy na kartach. Gra skierowana jest do grupy wiekowej 5+ ale z trochę młodszymi dziećmi też możecie już próbować grać.

Recenzja gry Bałagany

Plansza do gry to puzzle, które musimy oczywiście przed rozpoczęciem zabawy złożyć. Naszym oczom ukazuje się dom - na parterze obok ogrodu jest garaż, nad nimi duży salon, kuchnia i łazienka, a na poddaszu cztery pokoje dziecięce. Każde pomieszczenie to ogromna ilość rzeczy, w przeróżnych miejscach, czasem bardzo nieoczywistych.

TUTAJ sprawdzisz gdzie grę można kupić najtaniej.


Gra Bałagany ma kilka wariantów rozgrywki, o których opowiadam w filmie (jest na końcu wpisu), wśród nich wariant kooperacyjny, rywalizacyjny, albo zabawa w ciepło-zimno. Są tu karty z instrukcjami tego, co trzeba odnaleźć - gwiazdki na kartach oznaczają poziom trudności. Najłatwiejsze znajdują się w jednym pomieszczeniu, pozostałe mogą być rozrzucone po całym domu. Przy Bałaganach dzieci poćwiczą skupienie, uważność i spostrzegawczość.


Plansza do gry jest dwustronna - na odwrocie znajduje się dokładnie ten sam dom, z tymi samymi przedmiotami, tylko w odcieniach szarości. Kolorem wyróżnione w nim zostały jedynie rzeczy, które znajdują się na kartach. Dodatkowo w instrukcji jest sugestia, co w jakich pomieszczeniach znajdziemy. Ale moje dzieci nie korzystały przy żadnej z kart z podpowiedzi - doskonale dawały sobie radę same :)


Mam jednak taką obserwację, że Bałagany nie są zbyt regrywalną grą. Po kilkunastu rozegranych partiach będziecie już po prostu pamiętać gdzie co jest. Sugeruję wtedy schować ją gdzieś na kilka tygodni i po dłuższym czasie do niej wrócić, gdyż - przynajmniej u nas - nie ma już takiej radości z szukania gdy od razu wie się, gdzie co jest.

Niemniej jednak Bałagany są piękną, pomysłową grą, która przyciąga nie tylko uwagę, ale również zatrzyma dzieci przy planszy na dłuższą chwilę. A ten domek na puzzlach to przecież idealna przestrzeń do zabawy figurkami!


Videorecenzja gry Bałagany:---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Muduko.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: