Kids Express to ekscytująca gra, w której będziemy prowadzić pościg za bandytami, którzy ukryli w pociągu swoje łupy, a naszym celem jest o...

Recenzja gry Kids Express

By | 12:00 Napisz komentarz
Kids Express to ekscytująca gra, w której będziemy prowadzić pościg za bandytami, którzy ukryli w pociągu swoje łupy, a naszym celem jest odzyskać skradzione złoto. Skierowana jest ona do grupy wiekowej 5+ i jest to młodsza siostra gry Colt Express.

Recenzja gry Kids Express

W grze tej wcielamy się w postać dzieci, które pędząc dyliżansem będą próbowały dostać się do wagonów pociągu i odnaleźć ukryte w nich złoto, które schowali tam bandyci. Gra ma bardzo proste zasady - w swojej turze wykonujemy dwie akcje. Pierwszą z nich jest przesunięcie naszego pionka do dowolnego wagonu, albo użycie Sama który pędzi konno trzymając w rękach procę za której pomocą może zrzucać z wagonów bandytów. Po każdorazowym wejściu do którejś z doczepionych do lokomotywy jednostek, bierzemy znajdujący się tam żeton i realizujemy jego akcję.

TUTAJ sprawdzisz gdzie grę kupić można najtaniej.


Dzieci nie mogą wchodzić do wagonów, w których są bandyci. Nie mogą też wchodzić do ich kryjówki, więc używanie Sama z procą będzie częstą akcją wykonywaną przez graczy - by opustoszyć wagony i móc przenieść tam swoje pionki. A co, jeśli do miejsca w którym znajduje się dziecko, będzie musiał trafić bandyta, bo tak nakaże odkryty żeton? Dziecko bądź dzieci natychmiast przenoszą się na dyliżans.


Wykonanie gry Kids Express jest bardzo dobre, kartonowe elementy są świetnej jakości, grube i mam wrażenie że niezniszczalne. Na ogromny plus zasługuje pudełko, którego dno ma rozrysowane wszystkie składowe, dzięki czemu bez problemu po zabawie odłożymy elementy na miejsce, bez wciskania na siłę co mogłoby uszkodzić pociąg.


My jednak miałyśmy mały problem z poskładaniem pociągu. Dostajemy go bowiem w formie płaskich arkuszy, z których musimy go wypchnąć i złożyć. Instrukcja niby jest czytelna, ale przez to że nie jest kolorowa - czasem się dłuższą chwilę zastanawiałyśmy, czy dobrych elementów używamy. Niemniej jednak ich łączenie nie sprawiło nam problemów, wszystko do siebie perfekcyjnie pasuje.


Zobacz videorecenzję gry Kids Express:---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: