Dzieci świata takie jak Ty to kolejna wspaniała publikacja w serii Akademia Mądrego Dziecka, która zachwyca swym niesamowicie wartościowym ...

Akademia Mądrego Dziecka: Dzieci świata takie jak Ty

By | 09:30 Napisz komentarz
Dzieci świata takie jak Ty to kolejna wspaniała publikacja w serii Akademia Mądrego Dziecka, która zachwyca swym niesamowicie wartościowym wnętrzem.

Recenzja książki Dzieci świata takie jak Ty

Książka porusza temat różnic i podobieństw pomiędzy dziećmi z różnych stron świata. Na początku sprawdzimy, jak brzmi powitanie w różnych językach, nawet w polskim języku migowym! Zwiedzimy domy - te koreańskie, andaluzyjskie wykute w skale, mongolskie jurty czy wieżowce i drapacze chmur w Hongkongu. Jak wygląda meksykańska kuchnia? Dlaczego mieszkania Japończyków są nieduże? Poznamy rodzinne określenia w różnych językach, ale też dowiemy się co Islandczycy używają zamiast nazwisk, co na śniadanie je się w Tajwanie, czemu w Maroku naleśniki mają tysiące dziurek, jak wiele różnych jest rodzajów pieczywa na świecie i co dodają do pizzy mieszkańcy poszczególnych krajów.

TU sprawdzisz gdzie książkę kupić można najtaniej.


To oczywiście wciąż tylko maleńki skrawek tego, co w książce znajdziemy. Mimo że nie jest to gruba lektura, zawiera w swym wnętrzu ogromną ilość ciekawych informacji, również tych dotyczących szkół, spędzania wolnego czasu, podróży czy domowych zwierząt, a nawet sposobów na choroby.


Seria Chcę wiedzieć więcej! wydana pod skrzydłami Harper Kids, z logo Akademii Mądrego Dziecka, jest piękną, genialną kolekcją książek, które nie tylko rozbudzają w czytelnikach chęć odkrywania świata, ale też uczą wrażliwości, empatii czy otwartości. Warto poznać książki z tej serii.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: