Wielka Szóstka rusza na poszukiwania UFO! W trzeciej części serii Nauka z komiksem: Gwiazdy i planety, a my oczywiście wraz z nimi, dostając...

Gwiazdy i Planety: Podbój Kosmosu

By | 10:00 Napisz komentarz
Wielka Szóstka rusza na poszukiwania UFO! W trzeciej części serii Nauka z komiksem: Gwiazdy i planety, a my oczywiście wraz z nimi, dostając przy okazji lektury komiksu masę ciekawych informacji dotyczących podboju kosmosu.

Recenzja komiksu Galaktyki i Planety: Podbój Kosmosu

Fred z Wielkiej Szóstki zauważył lądujący statek kosmiczny. Bohaterowie są pewni, że przybyli obcy! Choć początkowo nie do końca dowierzali tym sensacjom. Ale postanowili odnaleźć to, co ukazało się oczom Freda i nawet stosownie się do sytuacji ubrali. Nie odnaleźli obcych, ale znaleźli jakieś ślady.. Następnego dnia okaże się, że miasto opanowały jakieś stworzenia, a pył zebrany z miejsca po śladach mógł pochodzić od jakiegoś kosmicznego wahadłowca. Pomiędzy tym wszystkim co dzieje się w życiu Wielkiej Szóstki, przemycane mamy informacje dotyczące podboju Wszechświata - od Łajki, poprzez pierwszego człowieka w kosmosie, aż do... albo nie zdradzę. Sami przeczytajcie!

TU sprawdzisz gdzie komiks kupić można najtaniej.


Komiksowa opowieść przerywana jest w kilku miejscach opowieścią, już nie w formie komiksu, o tym wszystkim co dotyczy podbojów Kosmosu. Jest tu o tym jak wyglądały pierwsze rakiety, jak to się dzieje że rakieta startuje, kim był pierwszy człowiek w Kosmosie, co zaprowadziło ludzi na Księżyc, o naszym ziemskim domu w Kosmosie (czyli Międzynarodowej Stacji Kosmicznej), są ciekawostki o satelitach, pytania dotyczące przyszłości ludzi w Kosmosie (to kiedy na tego Marsa..?), a na końcu znajdziemy krótki test. Sprawdźcie w nim swoją wiedzę!


Kocham serię Disney: Nauka z Komiksem i bardzo gorąco wam ją polecam. Zajrzyjcie TUTAJ - bo na blogu o niejednej książce z tej kolekcji już pisałam.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: