Smoki z głębin to strategiczna gra rodzinna skierowana do grupy wiekowej 8+ i można w nią grać nawet w pięć osób. Naszym celem jest obrona ...

Smoki z głębin. Gra strategiczna

By | 09:00 Napisz komentarz
Smoki z głębin to strategiczna gra rodzinna skierowana do grupy wiekowej 8+ i można w nią grać nawet w pięć osób. Naszym celem jest obrona Morskich Królestw przed piratami - aby to zrobić, trzeba rozstawić smoki tak, by zatopić jak najwięcej statków.

Recenzja gry Smoki z głębin

Tura składa się z co najmniej dwóch, maksymalnie trzech akcji: 1-zagranie karty wzoru i wyłożenie odpowiednio na planszy swojego smoka, 2-zrealizowanie jednej z kart misji (to jest akcja opcjonalna) i 3-dobranie karty wzoru. Każdy z graczy ma dwie karty wzoru w ręce, wybiera jedną z nich - kładzie przed sobą odkrytą i układa na planszy smoka tak, by miał identyczny kształt i zajmował idealnie tyle pól, co wskazane jest na karcie. Smok ten musi się stykać co najmniej jednym elementem z wyspą, albo ze smokiem innego gracza. Po wykonaniu akcji, zebraniu z planszy żetonów albo uiszczeniu opłaty za wiry i prądy morskie, gracz decyduje czy chce zrealizować którąś z odkrytych kart misji (aby to zrobić będzie musiał odłożyć do pudełka odpowiednią ilość zebranych wcześniej statków), czy przechodzi do ostatniego obowiązkowego kroku, czyli wzięciu nowej karty wzoru. Musi przy tym pamiętać, że nie może wziąć karty w kolorze, który właśnie zagrał. A wzory są w trzech barwach, w zależności od tego czy są małe, średnie czy duże.

TU sprawdzisz gdzie grę kupić można najtaniej.


Plansza podzielona jest prądami morskimi na cztery Królestwa, z których to obszarów na końcu będziemy osobno podliczać punkty. Grę wygra gracz z największą ich ilością.


Muszę przyznać że nie przypuszczałam, że tak miło będzie nam się w Smoki grało - początkowo trochę przeraziła mnie informacja, że rozgrywka trwa aż 40 minut, ale ten czas nam minął nie wiadomo gdzie. Tak szybko zleciał, że nawet nie zauważyłyśmy.. Smoki z głębin to bardzo przyjemna gra rodzinna, w której wymagane jest od graczy strategiczne myślenie i skrupulatne planowanie swoich ruchów - tak, by jak najkorzystniej rozlokować swoje smoki w morskich głębinach, by przyniosły nam jak najwięcej zysków i minimalnie strat.Zobacz jak grać w grę:---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Muduko.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: