Skąd się bierze kupa? Jak działa układ pokarmowy? Co się dzieje na każdym jego etapie? Któreż dziecko nie byłoby tego ciekawe, przecież to f...

Skąd się bierze kupa?

By | 14:00 Napisz komentarz
Skąd się bierze kupa? Jak działa układ pokarmowy? Co się dzieje na każdym jego etapie? Któreż dziecko nie byłoby tego ciekawe, przecież to fascynujący temat! Razem z kukurydzą Anią sprawdzimy, o co z tym trawieniem chodzi i jak ta kupa powstaje.

Recenzja książki Skąd się bierze kupa?

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że książkę napisał Adam Kay - w naszym domu są wszystkie książki tego autora! Zarówno te dla dzieci, jak i skierowane do dorosłych czytelników. Ale to pierwsza jego książka przeznaczona dla przedszkolaków, z kolorowymi ilustracjami, niezbyt długa. Jest wspaniała!

TUTAJ sprawdzisz gdzie książkę kupić można najtaniej.


Chłopiec imieniem Natek właśnie zaczyna jeść pizzę. Na tej pizzy, wraz z innymi składnikami, jest malutkie ziarenko kukurydzy imieniem Ania. Trafia ona do jego ust i jest z tego powodu przeszczęśliwa! Czekała na ten moment całe życie. Właśnie zaczyna niesamowitą podróż, w której wraz z pomidorem, serem, jajkiem i kilkoma innymi uśmiechniętymi jedzonkami, zwiedzi od podszewki układ pokarmowy Natka.

Historia ta jest niesamowicie zabawna. Na prawdę nie brakuje w niej humoru i nawet w wydawać by się mogło dość przykrych chwilach, gdy składniki pokarmowe zostaną już wchłonięte przez organizm a podróż powoli dobiegać będzie końca w ciemnym, trochę strasznym jelicie grubym - przerażona z początku, samotna Ania zdobędzie kupią górę i ruszy dalej w świat, płynąc w rurach kanalizacyjnych.


Skąd się bierze kupa? Po lekturze tej zabawnej, kolorowej i bardzo edukacyjnej książki nie będziecie mieć już żadnych wątpliwości :)


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Znak.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi. 


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: