Seria Bajki 5 minut przed snem wzbogaciła się o dwa nowe tytuły - Bing oraz Tomek i przyjaciele. To nie pierwsze książki z tymi bohaterami ...

Bajki 5 minut przed snem: Bing i Tomek i przyjaciele

By | 19:30 Napisz komentarz
Seria Bajki 5 minut przed snem wzbogaciła się o dwa nowe tytuły - Bing oraz Tomek i przyjaciele. To nie pierwsze książki z tymi bohaterami w tej kolekcji. Czytaliście poprzednie?

Recenzja książki Bajki 5 minut przed snem: Tomek i przyjaciele

To już druga książka o Tomku i jego przyjaciołach w tej serii. Opowiadania napisane zostały na podstawie odcinków bajki ze szklanego ekranu, dzięki czemu bez wątpienia przypadną do gustu wielbicielom tych uroczych pociągów. Razem z Tajnym Agentem Tomkiem na misję - pomoże Piotrusiowi w transporcie żarówki, ale żeby misja była tajna jak na Agentów przystało, muszą się zakamuflować. Tylko czy ta podróż będzie bezpieczna..?

TUTAJ sprawdzisz gdzie książkę kupić można najtaniej.


W drugiej opowieści lokomotywy stworzyły tor przeszkód, z którego mogły korzystać tylko według tomkowych zasad gry. Okazało się jednak, że nie dla wszystkich są one odpowiednie. Przyjaciele nie chcieli się bawić z Tomkiem, a on zrozumiał dlaczego dopiero, gdy wrócił do pracy.. Następne rozdziały to Szczęśliwy dzwonek Piotrusia, Piaskowa dostawa Sandry, Muzyka jest wszędzie, Tajemnicze wagony, W pogoni za tęczą i Cichy kurs. Jeśli nie znacie ich z filmowych wersji, koniecznie poznajcie z kart tej pięknej, bajecznie kolorowej książki.


Recenzja książki Bajki 5 minut przed snem: Bing część 3

W pierwszej opowieści Bing odwiedza Sulę, która jest Królową Wróżek. Przyjaciółka nie chce podzielić się z króliczkiem magicznymi przedmiotami, przez co nie może on zostać czarodziejem. Konflikt między dziećmi narasta, ale wtem przychodzą opiekunowie z pomocą i proponują, by Sula pomogła Bingowi zrobić magiczny przedmiot tak, jak zrobiła swoje. Druga historia to opowieść o Plastrze i skaleczonej Koko, zabawie w lekarza i taśmie klejącej, która jak się okazuje nie za dobrze imituje plastry. 

TU sprawdzisz aktualne ceny książki


Znajdziemy tu też historię o Balonie z kaczuszką, o Domu który Bing buduje z poduszek, o Bingu który utknął na drzewie - a także rozdział pod tytułem Wuuuuusz! Książka pełna jest ilustracji które znamy ze szklanego ekranu, co jest super - bo pozwala się jeszcze bardziej wczuć w opowieści.

Bardzo lubimy serię Bajki 5 minut przed snem - to lektury pełne ciekawych historii, pięknych ilustracji, z bohaterami tak lubianymi przez dzieci.


---
Wpis w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: