Seria Czytam Sobie obchodzi dziesięciolecie! Już od 10 lat wspiera dzieci w nauce czytania i robi to doskonale!

Seria Czytam Sobie - sierpniowe nowości

By | 11:30 Napisz komentarz
Seria Czytam Sobie obchodzi dziesięciolecie! Już od 10 lat wspiera dzieci w nauce czytania i robi to doskonale!

Recenzja książek:

Trzypoziomowy program wspierający naukę czytania jest fantastycznie dostosowany do początkujących czytelników - duża, wyraźna czcionka i ilość tekstu idealnie przewidziana na dany poziom.


Kura Krystyna i jej banda to krótka opowieść o kurze, dyrektorce zagrody Stokrotka którą wszyscy lubią. Gdy wpada w tarapaty, mieszkańcy nie czekają i ruszają jej z pomocą!

Marta i Skarby przybliży nam historię pewnego wynalazcy, wuja Marty, który wymyślił coś niezwykłego. Dziewczynka początkowo myśli że to zwyczajna froterka, ale w rzeczywistości to coś zupełnie innego!


Akiko i Helenka to opowieść o dziewczynce, do której kamienicy wprowadza się mała Japonka. Dotychczas nie było tutaj nikogo w wieku Helenki, do czasu... Czy zaprzyjaźni się z Akiko?

Otwieramy sklepik to bardzo ciekawa historia trzech koleżanek, Eli, Meli i Heli, które pewnego razu wpadły na pomysł otwarcia sklepu. Początkowo w Kolorowym Domu Towarowym nie było klientów, ale to się zmieni. A dziewczynki mają głowy pełne pomysłów!


Nasza Pani Supermenka z poziomu trzeciego ma mało ilustracji i sporo tekstu. To historia pewnej klasy, którą po wakacjach przejęła nauczycielka Żaneta Żyleta. Czy przebije wcześniejsze nudne lekcje pani Nudzińskiej? Szybko okaże się, że nie jest to zwykła pani nauczycielka..

Czytam Sobie to fantastyczna seria dla dzieci, które wchodzą w świat samodzielnego czytania. Na końcu książek są dyplomy, naklejki i pytania dla mistrzów czytania, które pozwalają sprawdzić na ile dziecko przeczytało ze zrozumieniem. Ta sztuka przychodzi z czasem, więc nie ma co na początku się przejmować jeśli dzieci nie zapamiętają treści, ważne że zaczynają i chcą czytać!


----
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Harper Kids.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: