Pola i Piotruś to seria uroczych książek dla dzieci, które mają wyjątkowe oprawy - bardzo grube, sztywne ale mięciutkie zarazem. Książki te...

Pola i Piotruś - Dwie nowości z przepięknej serii

By | 08:00 Napisz komentarz
Pola i Piotruś to seria uroczych książek dla dzieci, które mają wyjątkowe oprawy - bardzo grube, sztywne ale mięciutkie zarazem. Książki te nie tylko przynoszą radość z czytania, ale też uczą.

Recenzja książek:
Pola i Piotruś: Ulubiona Przytulanka to opowieść o wspólnym nocowaniu przyjaciół. Pola szykuje się na noc do Piotrusia i nie może się doczekać, aż do niego dotrze - jednak zapomina o przytulance, bez której nie zaśnie. Dzieci doskonale się bawią, a gdy przychodzi pora spania i światło zostaje zgaszone, Pola wybucha płaczem. Piotruś bardzo empatycznie i życzliwie podchodzi do przyjaciółki, proponując jej swoją ulubioną przytulankę.W książce Pola i Piotruś: Urodziny chłopiec odwiedza przyjaciółkę i przynosi jej przepiękny prezent. Poza zabawką, przygotował też dla niej tort. Więc kiedy po zabawie siadają do stołu, Piotruś chce go wnieść - ale potyka się i przewraca, a z tortu nic nie zostaje. Zapłakana Pola wybacza jednak przyjacielowi, bo to przecież nie była jego wina, a wypadek. Przyjaciele postanawiają upiec urodzinowe babeczki.To urocza seria z mądrą treścią, niosące ze sobą przesłania. Idealna nie tylko dla młodszych dzieci (ze względu na niedługie historie), ale również dla tych, którzy uczą się samodzielnego czytania - bardzo duża czcionka i niewiele tekstu sprawiają, że to świetne lektury dla dzieci 6-7-letnich, które dopiero nauczyły się czytać.


----
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Wilga.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: