W Krainie Baśni to gra przepiękna! Przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia, można w nią grać w pojedynkę, a można w kilkanaście osób. Ma pr...

W Krainie Baśni - Gra na spostrzegawczość

By | 08:00 Napisz komentarz
W Krainie Baśni to gra przepiękna! Przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia, można w nią grać w pojedynkę, a można w kilkanaście osób. Ma proste zasady, rozgrywki są szybkie, a przy tym przynoszą dużo radości ze wspólnej zabawy.

Recenzja gry:


Grę zilustrowała Nikola Kucharska, którą doskonale znamy z książek dla dzieci. W opakowaniu znajdziemy baśniowe plansze pełne szczegółów i karty, na których znajdują się przedmioty do odnalezienia. Gra ma kilka wariantów, o których dokładnie opowiadam w powyższym filmie - koniecznie obejrzyj.


Ogólnym celem jest odnalezienie na planszach przedmiotów z kart. Ale można to robić na różne sposoby - możemy szukać na wspólnej planszy, albo każdy na swojej, albo jeszcze inaczej - stworzyć ze wszystkich plansz jedną wielką Krainę Baśni i odnajdywać po kolei rzeczy na czas, lub w wersji przez nas zmodyfikowanej, zabierając do siebie plansze. Świetny jest również wariant, w którym jedna z osób bierze kartę i nie pokazując jej innym osobom, opowiada w którym miejscu planszy się ten przedmiot znajduje - trzeba odgadnąć, co gracz trzyma w dłoni.


Ileż tu jest zabawy! Ileż pięknych, baśniowych światów! Księżniczka na Ziarnku Grochu, Kot w Butach... Gra doskonale się sprawdzi w większym gronie, na przykład w świetlicach czy podczas spotkań większej ilości dzieci.


W Krainie Baśni rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, pozwala ćwiczyć spostrzegawczość, uważność, a także refleks. Ta przepiękna, edukacyjna gra zapewnia wiele godzin wspaniałej zabawy!


A jeśli dzieci mają trudność ze znalezieniem przedmiotów, to na odwrocie planszy są odpowiedzi. Ale starajcie się tam nie zaglądać, tylko samodzielnie szukać :)
----
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Muduko.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: