Zakręcone Węże to gra przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku co najmniej trzech lat. To gra, która pomaga!

Zakręcone Węże - Urocza gra, która niesie pomoc

By | 12:00 Napisz komentarz
Zakręcone Węże to gra przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku co najmniej trzech lat. To gra, która pomaga!

Jak grać w grę? Obejrzyj film:


>> SPRAWDŹ CENĘ <<


Zakręcone Węże zostały wyprodukowane w Rosji. Przed wybuchem wojny nakład gry był gotowy, a gdy po lutowym wydarzeniu wydawnictwo zerwało współpracę z rosyjskim producentem, stanęło przed dylematem: wydawać, czy zniszczyć? Jak widzicie, gra została wydana, a cały dochód z jej sprzedaży przekazany zostaje na pomoc Ukrainie! Zakręcone Węże przynoszą nam dużo fajnej zabawy, ale przede wszystkim pomagają. A o co chodzi w grze?


Mamy tu aż cztery warianty rozgrywki. Możemy ze sobą współpracować, lub rywalizować. Wariant pierwszy polega na budowaniu węży poprzez dokładanie do nich elementów wylosowanych za pomocą kości, starając się mieć jak najmniejszą odległość od języka węża do jego ogona. Gdy kończy się runda (po wykorzystaniu dwóch kolorów elementów), mierzymy wstążką odległości i zaznaczamy znacznikami. Osoba, która ma najmniejszy odcinek, wygrywa grę.
Wersja druga, trudniejsza trochę, nie pozwala zakręcać węży na inne kolory ich ciała. Czyli jeśli chcemy dołożyć zielony element na węża, musi on dotykać pod spodem innego zielonego. Dokładnie pokazuję to wszystko w filmie, gorąco zachęcam do obejrzenia go! :)


Warianty kooperacyjne też są świetne! W pierwszym budujemy wspólnie jednego węża tak, by dotknął wszystkich czterech lizaków. Po wykorzystaniu dwóch kupek kolorów dokładamy ogon (jak w powyższych wariantach) i sprawdzamy, czy udało nam się liznąć wężem wszystkie lizaki :) Jeśli tak, wygrywamy. Trudniejszy wariant kooperacyjny wykorzystuje żeton jaja i żaby. Równie fantastycznie się w niego gra!


W zestawie są naklejki, którymi dowolnie dekorujemy nasze węże. Jest ich tyle, że każdą mordkę możemy ozdobić z dwóch stron, dzięki czemu powstaje nam osiem różnych wężowych obliczy. Elementy gry są piankowe, idealnie do siebie pasują i się ze sobą łączą. Zakręcone Węże to gra, która bardzo nas urzekła! Już na pierwszy rzut oka - pięknym, kolorowym pudełkiem. Zawartość nie rozczarowuje, cztery warianty gry sprawiają, że można praktycznie grać bez końca, za każdym razem w coś innego i nie ma przy tym nudy. Warto zwrócić uwagę na tę grę szczególnie, że niesie pomoc.----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Rebel.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: