Kingdomino: Prehistoria to kolejna odsłona z rodziny Kingdomino - światowego bestsellera! Tym razem w prehistorycznych klimatach będziemy t...

Kingdomino: Prehistoria - Recenzja gry

By | 17:00 Napisz komentarz
Kingdomino: Prehistoria to kolejna odsłona z rodziny Kingdomino - światowego bestsellera! Tym razem w prehistorycznych klimatach będziemy tworzyć tereny łowieckie, zbierać zasoby i rozpalać ogień.

Recenzja gry:
Gra ma trzy warianty - podstawowy Odkrycia, od którego warto zacząć, Totem i Jaskiniowcy. W wariancie Odkrycia (przeznaczonym dla trzech lub czterech osób) każdy z graczy wybiera kolor wodza, pole startowe i domek. W tej wersji korzystamy z jednego pionka. Potasowane i zakryte kafelki domina odkrywamy po cztery sztuki. Losowo wybrany kolor wodza rozpoczyna grę - gracz wybiera który kafelek chce wziąć do swojego obszaru i zaklepuje go poprzez postawienie tam swojego pionka. Gdy już wszyscy wykonają po kolei ten ruch, ewentualne niewykorzystane domino odkładamy na stos odrzuconych i tworzymy obok nową kolumnę z nowych pól. Wódz znajdujący się na samej górze wybiera jako pierwszy kolejny kafelek, a ten na którym stał zabieramy do swojego obszaru, dokładając go tak, by co najmniej jedno pole zawsze stykało się z takim samym.


Obszary z dużą ilością ognia są wysoko punktowane, więc musimy starać się brać ich jak najwięcej, lub rozpalać ogniska za pomocą pól z wulkanami. Na końcu gry, po 12 turach, będziemy podliczać rejony złożone z takich samych pól, mnożąc ich ilość przez liczbę symboli ognia która się w danym obszarze znajduje.


Pozostałe dwa warianty wprowadzają fajne urozmaicenie - zbieramy zasoby (mamuty, ryby, grzyby, krzemienie) i staramy się mieć ich jak najwięcej, by posiadać przy sobie żetony totemów (ten kto ma najwięcej np grzybów, staje się posiadaczem totemu grzyba) - totemy te są ruchome i jeśli inny gracz wyprzedzi nas w ilości posiadanych zasobów, przejmuje totem. Na koniec gry totemy przynoszą nam dodatkowe punkty.


W wariancie z jaskiniowcami, będziemy zbierać zasoby by rekrutować jaskiniowców. 
Każda z wersji jest doskonale przemyślana i skonstruowana.


Kingdomino: Prehistoria to wciągająca gra nie tylko dla dzieci, w świetnym klimacie rodem z czasów prehistorii, z doskonale wykonanymi komponentami, gwarantująca rozrywkę na długie godziny.

---
Recenzja w ramach współpracy z Foxgames


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: