Zapiski Szczęściarza oraz Wierzbowa 13 to książki z całkiem nowej serii Czytam bo lubię , która to powstała jako kontynuacja Czytam Sobie -...

Czytam, bo lubię - Zapiski Szczęściarza i Wierzbowa 13

By | 14:00 Napisz komentarz
Zapiski Szczęściarza oraz Wierzbowa 13 to książki z całkiem nowej serii Czytam bo lubię, która to powstała jako kontynuacja Czytam Sobie - trzypoziomowego programu wspierającego naukę samodzielnego czytania u dzieci od 5 roku życia.

Recenzja książek:


>> Sprawdź ceny w porównywarce - KLIK.


Zapiski Szczęściarza to historia nastoletniego Włodzia, którego prześladuje pech. Chłopiec regularnie popada w tarapaty, nie uczy się zbyt dobrze, czuje się niezrozumiany i samotny. Z pozoru wydaje się być wesołym łobuzem, ale w głębi duszy taki nie jest... Pochodzi z biednej rodziny, a jego mama ciągle pracuje - chłopiec więc jest zdany przeważnie sam na siebie. Jego los odmienia się, gdy w jego życiu pojawia się wujek - odkąd zaczął podwozić Włodzia do szkoły, wszystko zaczęło się zmieniać...


To trochę smutna, ale piękna i ważna opowieść o trudach dorastania, nastoletnich problemach, ale i o przyjaźni. Książka niesie ze sobą wspaniałe przesłanie.


Wierzbowa 13 to podzielona na dwie części zabawna historia mieszkańców bloku przy Wierzbowej właśnie. Blok ten stanął w miejscu słowiańskiej wsi, pełen jest więc niesamowitych stworzeń! Psocą, dokuczają, rozrabiają - jest to lektura obowiązkowa dla miłośników słowiańskich klimatów. W zabawnym, humorystycznym klimacie opowieści zajrzymy w świat pełen magii - którego mieszkańcy bloku niekoniecznie dostrzegają, lecz dzieci doskonale widzą co się dzieje i kto za tym stoi. Przy lekturze tej książki dobra zabawa gwarantowana!


Druga część książki inspirowana jest baśniami, które dobrze znamy. Tu również nie brakuje zabawnych sytuacji i humorystycznych zwrotów akcji. Ale poznamy też całkiem nowe historie, a wszystko to w słowiańskim klimacie. Wspaniała lektura!
----
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Harper Kids.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: