Co robimy, gdy śpimy oraz Wycieczka po mózgu to dwie nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka , która od lat podbija serca dzieci w każdy...

Wycieczka po mózgu i Co robimy, gdy śpimy

By | 09:00 Napisz komentarz
Co robimy, gdy śpimy oraz Wycieczka po mózgu to dwie nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka, która od lat podbija serca dzieci w każdym wieku. Jakiś czas temu pojawiły się w serii książki "Chcę wiedzieć" które to są skarbnicami wiedzy z różnych gatunków w cudownej oprawie - a ostatnio w nasze łapki trafiły te dwa cuda z nowej podserii Chcę wiedzieć więcej.

Recenzja książek:


Książki kupisz tutaj:


Wycieczka po mózgu jak tytuł wskazuje - będzie wspaniałą podróżą po tej niezwykłej części naszego organizmu. Razem z małym neuronem wybierzemy się windą w rdzeniu kręgowym wprost do mózgu - on będzie robił rozeznanie wśród miejsc, w których w przyszłości będzie mógł pracować, a my poznamy sekretne życie mózgu :) Jak się później okaże - jesteśmy w głowie Zosi i przy okazji wycieczki będziemy świadkami reakcji jej ciała na ukąszenie skorpiona. Co się wtedy dzieje i dlaczego? Dowiecie się z książki.


Jest to z pewnością wyjątkowa książka, pięknie wydana, pełna wartościowej wiedzy. Znajdziemy tu mnóstwo okienek z wytłumaczeniem pojęć, które pojawiają się podczas naszej wędrówki po mózgu i mogą być dzieciom nieznane. Wycieczka po tym skomplikowanym organie jest ciekawa i odkryje przed czytelnikami wszystkie tajemnice dotyczące pracy mózgu.


W książce Co robimy, gdy śpimy znany nam z powyższej lektury neuron jest już większy i pracuje w organizmie. Nadchodzi noc i Zosia szykuje się do snu, ale neuron Tymek nie ma na to najmniejszej ochoty - on ma jeszcze tyle do zrobienia! A przecież spał wczoraj i przedwczoraj, po co mu tyle odpoczynku... No właśnie - po co? Dlaczego musimy spać i co się wtedy dzieje? Co pożytecznego dla naszego organizmu robi sen? I dlaczego czasem śnią nam się koszmary? O tym wszystkim przeczytacie w tej książce, plus bardzo ciekawa część o lunatykowaniu, które czasem się zdarza dorastającym dzieciom.


Tu również znajdziemy okienka z wyczerpującymi opisami i tłumaczeniami pojęć, które się w trakcie lektury pojawiają. To prawdziwa skarbnica snu. Od momentu przeczytania tej książki, sny przestaną mieć przed wami tajemnice.. :)


Nie namawiam was na książki, które tutaj pokazuję. Zawsze staram się opisać je dokładnie, opowiedzieć w filmach bardzo szczegółowo o tym, co w nich znajdziecie, byście mogli sami na podstawie recenzji podjąć decyzję. Ale te dwie książki zdecydowanie warto mieć. Są fantastyczne!
-----
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Harper Kids.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: