Gra w Kotka i Pyszczek to zręcznościowa, dwuosobowa planszówka dla grupy wiekowej 7+, w której naszym zadaniem jest przerzucanie kulek na p...

Gra w Kotka i Pyszczek - Zręcznościowa gra planszowa

By | 08:30 Napisz komentarz
Gra w Kotka i Pyszczek to zręcznościowa, dwuosobowa planszówka dla grupy wiekowej 7+, w której naszym zadaniem jest przerzucanie kulek na pole przeciwnika, za pomocą kocich łapek. Kulki muszą przelecieć przez pyszczek kotka, wybijając mu przy tym zęby, albo nos. Wiem jak to brzmi, ale w praktyce nie jest w ogóle brutalnie! :)

Recenzja gry:


Sprawdź, gdzie kupić - hop.


Wygodne pudełko w formie walizki, jest zarazem planszą do gry - wystarczy tylko umiejscowić na środku głowę kotka, po bokach pudełka wstawić ścianki chroniące piłeczki przed wypadnięciem, a także zamocować magnetyczne łapki w odpowiednich miejscach.


Jak grać w grę?


Ustawiamy trzy białe piłki w buzi kotka i czarną kulkę w jego nosie. Kładziemy po cztery żółte kulki na pole każdego gracza i zaczynamy grę! Wkładamy dowolną piłeczkę w łapkę kotka i strzelamy! Brzmi prosto? Wcale takie nie jest :)


Kto wygrywa?


Rundę w Grze w Kotka i Pyszczek wygrywa osoba, która:
-> Przerzuci na pole przeciwnika wszystkie żółte kulki (czyli osiem sztuk)
-> Przerzuci na pole przeciwnika trzy białe kulki
-> Wybije czarny nosek na stronę przeciwnika
Runda kończy się automatycznie w przypadku spełnienia któregoś z trzech warunków. Zaznaczamy wtedy na oczach kota punkt i rozpoczynamy kolejną rundę.
Gracz, który zdobędzie pięć punktów, wygrywa grę.


Gra jest piękna, świetnie wykonana i niesamowicie wciąga! Przerzucanie kulek z pozoru banalnie proste, w praktyce okazuje się, że wcale nie jest łatwą sprawą. Magnesy zarówno w planszy jak i kocich łapkach są bardzo mocne, trzymają się one w swoich miejscach doskonale.


----
Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Rebel.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: