Poznaj uczucia i emocje to nowa podseria serii Akademia Mądrego Dziecka, skierowana do odrobinę starszych dzieci niż standardowe książki z ...

Czasami się złoszczę. Czasami się martwię. - Poznaj uczucia i emocje

By | 09:30 Napisz komentarz
Poznaj uczucia i emocje to nowa podseria serii Akademia Mądrego Dziecka, skierowana do odrobinę starszych dzieci niż standardowe książki z tej serii - ponieważ nie ma tutaj grubych, kartonowych stron.

Recenzja książek:


Strony w książeczkach są grubsze niż standardowe, ale elastyczne - dlatego nie nadają się dla najmłodszych. W środku znajdziemy przede wszystkim okienka, ale również elementy do wysuwania - na przykład kwiat, który obrazuje narastające zmartwienie. A bohaterka książki, którą poznajemy na pierwszej stronie, ma duże powody do zmartwień - pierwszy raz idzie na noc do kuzyna, pierwszy raz będzie nocować poza domem. W jej głowie głębi się mnóstwo myśli, które zobaczymy gdy odchylimy okienko.


Ale nie tylko ona się martwi, bo Tomek u którego ma spać, też ma zmartwienia. Inne niż Maja, ale też poważne i nie można ich ignorować.Na końcu jest skala, za sprawą której możemy pokazać wielkość naszego zmartwienia. Dalej mamy poradnik dla rodziców i ćwiczenia do wykonywania.


W książeczce o złości, dzieci są na przyjęciu. I każdemu z nich coś się przydarzy co sprawi, że dzieci się złoszczą. Każde z innego powodu, ale dla każdego ten powód jest ważny i istotny.


Książka odkryje przed czytelnikiem sposoby na to, by złość nie rosła, by się zmniejszała. Pełna jest okienek i przesuwanych elementów, a na końcu też jest skala - tylko tym razem użyjemy jej, by liczyć do 10 gdy złość do nas przybędzie.


Poznaj uczucia i emocje to piękna, kolorowa seria książek, która w piękny sposób pozwala małym czytelnikom nazwać to, co czują i pokazać, że do takich uczuć mają prawo. Pokaże też, jak oswajać emocje. Zdecydowanie warto ją znać.


----
Za egzemplarze dziękujemy wydawnictwu Harper Kids.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: