Na barana! to piąta gra wydawnictwa Egmont z serii gier kooperacyjnych Rodzinka Wygrywa. Przeznaczona dla dzieci już od 3 roku życia, przep...

Rodzinka wygrywa: Na Barana!

By | 18:00 Napisz komentarz
Na barana! to piąta gra wydawnictwa Egmont z serii gier kooperacyjnych Rodzinka Wygrywa. Przeznaczona dla dzieci już od 3 roku życia, przepiękna i z bardzo prostymi zasadami, które w mig dzieci łapią.

Videorecenzja:


Sprawdź, gdzie najtaniej - klik.


Ależ ta gra ma planszę! To drzewo, ta tęcza, genialna rzecz! Przeznaczona jest dla co najmniej jednego gracza, a łącznie możemy zagrać w sześć osób. Celem gry jest zdjęcie z drzewa czterech zabawek, nim zajdzie słońce.


Słoneczko wędruje sobie po tęczy i wywiera na nas delikatną presję, choć wpływu na tę jego wędrówkę nie mamy wcale, bowiem słońce swój ruch wykonuje wtedy, gdy strzałka wylosuje nam puste pole. Zawsze zaczynamy ruch od wylosowania pola na planszy - jeżeli strzałka wskaże nam zajęte przez któryś z pionków, przesuwamy go w prawo lub w lewo na następny ogródek. I wtedy nie dzieje się nic więcej - dopiero gdy strzałka zatrzyma się na pustym polu, słońce przesunąć się musi na kolejne wycięcie na tęczy.


Te cztery urocze, kolorowe, drewniane pionki to członkowie rodziny, którzy będą się na siebie wspinać by dosięgnąć zabawek. Zabawki na drzewie umiejscowione są na różnych wysokościach, trzeba to brać pod uwagę i przewidywać, który pionek gdzie przesuwać by jak najszybciej ściągnąć piłkę, samolocik, latawiec i balon. Gdy nam się to uda przed zachodem słońca - wygrywamy!


W zestawie mamy jeszcze żetony zwierząt, które potrzebne są do rozegrania dodatkowej gry. To jest zdecydowanie trudniejsza sprawa, bowiem poza zdejmowaniem zabawek z drzewa, będziemy transportować zwierzaki. Tak jakby gramy w dwie gry w tym samym czasie, co wymaga jeszcze większego skupienia.

Na Barana! trafia do czołówki naszych top gier z serii Rodzinka wygrywa, bowiem świetnie nam się spędza przy niej czas, jest pięknie wykonana i posiada wersję gry dla starszych dzieci. A ja zapraszam na videorecenzję, bo jak już wielokrotnie wspominałam, żadne słowa nie są w stanie przedstawić zasad gry tak doskonale, jak pokazuje to film :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: