Horrrendalna Historia Polski to seria książek wydawnictwa Harper Kids, które w przystępny i zabawny sposób mają nam przybliżyć najważniejsz...

Horrrendalna Historia Polski: Nieznośna Niepodległość

By | 18:00 Napisz komentarz
Horrrendalna Historia Polski to seria książek wydawnictwa Harper Kids, które w przystępny i zabawny sposób mają nam przybliżyć najważniejsze wydarzenia i zagadnienia historyczne. Dotychczas ukazało się kilka tytułów w tej serii, a w tym miesiącu na półki księgarni trafiła nowość - Nieznośna Niepodległość.

Videorecenzja:


Książka, jak i cała seria zresztą, napisana została z humorem. Poznamy dzięki niej wydarzenia, ale i postacie które miały wpływ na to, co się wtedy działo - i które po prostu były ważne. Jak możemy przeczytać w opisie, szalone lata dwudziestolecia międzywojennego były barwne, a ludzie cieszyli się i bawili, lecz ta odzyskana niepodległość czasem była trudna i nieznośna. Doskonale to zdanie opisuje książkę!


To wędrówka po historycznych sytuacjach i wydarzeniach, które niejednokrotnie przyprawią nam uśmiech na twarzach, ale czasem też poruszą. Przeczytamy, jak żyli ludzie, co robili, dlaczego tak a nie inaczej się zachowywali. Myślę, że gdyby każdy uczeń czytał książki z tej serii, o wiele przyjaźniej spoglądałby na przedmiot jakim jest historia - bo z tymi książkami ona nie jest nudna. Jest zabawna, ale wartościowa!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: