Zaginiony Klucz wydawnictwa Rebel to kooperacyjna gra od ośmiu lat, w którą wskazane jest grać w wiele osób. Dwóch graczy nie będzie się t...

Zaginiony Klucz – kooperacyjna gra dedukcyjna

By | 20:35 Napisz komentarz
Zaginiony Klucz wydawnictwa Rebel to kooperacyjna gra od ośmiu lat, w którą wskazane jest grać w wiele osób. Dwóch graczy nie będzie się tak świetnie przy niej bawić jak na przykład czterech, ale nie jest oczywiście niemożliwy grać we dwie osoby. Jednak im więcej graczy, tym lepsza zabawa.


 Videorecenzja gry:


Naszym celem jest odnalezienie karty-klucza, którą wybrał przywódca i ukrył wśród pozostałych kart wskazówek. Wszyscy pozostali gracze muszą ze sobą współpracować, dyskutować, analizować i ostatecznie spróbować zgadnąć, która karta została przez przywódcę wybrana.


Przez całą rozgrywkę każda z dwóch przeciwnych grup (przywódca i gracze) mają do wykonania określone ruchy. Przywódca odkrywa karty z zakrytego stosu i układa je przy odpowiednich kartonikach, w zależności od tego jak duży związek dana karta ma z „kluczem”. Bardzo polecam obejrzeć videorecenzję, tam wszystko po kolei opowiedziałam na temat rozgrywki.


Zaginiony Klucz to gra planszowa o których mówi się gry bez prądu, ale można wprowadzić nieco elektroniki i zainstalować na telefonie czy tablecie dedykowaną aplikację One Key. Mając aplikację przywódca nie musi używać kartki i długopisu do zapisania karty-klucza, a także nie musimy pilnować czasu który mamy na rozegranie rundy, gdyż aplikacja wszystko za nas kontroluje. Jest to ciekawe urozmaicenie gry, aczkolwiek nie przymusowe.


To ciekawa dedukcyjna gra, która uczy współpracy. Trzeba się wykazać również dobrym okiem, wyszukiwaniem skojarzeń i podobieństw pomiędzy obrazkami. No i ma niezwykłe ilustracje na kartach-kluczach!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: