Horologium, czyli dom niezwykłychzegarów wydawnictwa Skrzat to niezwykła baśń, pełna dobra i zła, samotności i miłości, chciwości i poświę...

Horologium – dom niezwykłych zegarów

By | 20:15 Napisz komentarz
Horologium, czyli dom niezwykłychzegarów wydawnictwa Skrzat to niezwykła baśń, pełna dobra i zła, samotności i miłości, chciwości i poświęcenia. To książka o tym, co najważniejsze.


 Videorecenzja książki:


Pani Ariadna Piepiórka to autorka książki O księżycu z komina domu na wzgórzu, którą to jakiś czas temu wam tutaj pokazywałam. Horologium to jej kolejna książka, od której tak samo nie sposób się oderwać. Według informacji na okładce, skierowana jest do czytelników od 12 roku życia.


Głównym bohaterem jest jedenastoletni Aleksander. Dorasta w piwnicy kamienicy, a jedyną osobą którą na co dzień widuje, jest jego wychowawczyni. Wychowywanie jednak to zbyt dużo w tym wypadku powiedziane, bardziej by tu pasowało pilnowanie, doglądanie. Pewnego dnia do chłopca dołącza Zosia – ośmiolatka z niezwykłymi zdolnościami. Potrafi ona przemianić się w zwierzęta. Dzieci bardzo się ze sobą zaprzyjaźniają.


Zosia opowiadała Aleksandrowi o świecie zewnętrznym i chłopiec zapragnął go poznać. Przyjaciele wymyślają plan ucieczki z kamienicy. Kiedy im się to udaje, okazuje się że świat wcale nie jest bezpieczny. Dzieci muszą się zmierzyć z głodem, z niebezpieczeństwem i przeciwnościami losu. Posuwają się do kradzieży. Pewnego razu poznają pana Stanisława, który rozmawia z ptakami. Ta znajomość doprowadza dzieci do Horologium – miejsca, w którym mieszkają ludzie o niezwykłych zdolnościach. Olek czuje się tam nienajlepiej, bo jako jedyny nie ma żadnych nadprzyrodzonych czy wyjątkowych umiejętności. Wkrótce jednak okazuje się, że to nie prawda. Że jest najbardziej niezwykłym chłopcem z mieszkańców Horologium. Wszystko za sprawą baśni o pewnej wiedźmie i kluczu ukrytym w sercu dziecka, który otwiera skrzynię z najcenniejszym skarbem na świecie.


To piękna historia, którą warto przeczytać.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: