Nierozłączki to nowa seria książek wydawnictwa Egmont, które skierowane są do dziewczynek. Choć oczywiście jeżeli chłopcy mają chęć przeczy...

Nierozłączki - nowa seria książek

By | 09:32 Napisz komentarz
Nierozłączki to nowa seria książek wydawnictwa Egmont, które skierowane są do dziewczynek. Choć oczywiście jeżeli chłopcy mają chęć przeczytać o przygodach dwóch przyjaciółek, to nic nie stoi na przeszkodzie :) Nierozłączki to Lilka i Pestka, które nie chciały się ze sobą przyjaźnić, ale los zadecydował inaczej.


 O książkach w filmie:


Pierwszy tom serii, czyli Lilka i Pestka, to historia przyjaźni dwóch kilkuletnich dziewczyn. Zaczynamy lekturę w momencie, kiedy Pestka kolejny raz odmawia mamie zabawy z nową sąsiadką Lilką. Choć są w tym samym wieku, żadna nie chce zapoznać tej drugiej. Pestka uważa, że Lilka jest niesamowicie nudna, ciągle chodzi z książkami i z nikim się nie bawi. Jest całkowitym przeciwieństwem Pestki, która ciągle by coś robiła, była w ruchu i której kłopoty się trzymają.


Los jednak sprawia, że Lilka i Pestka się poznają. Lilka ratuje Pestkę z opresji i zabiera ją do swojego pokoju, aby ją ukryć. Tam Pestka odkrywa kim Lilka jest. I nagle okazuje się, że pozory bardzo ją zmyliły. Lilka to czarownica!


Nie, to nie magiczna historia na miarę Harrego Poterra, bo Lilka dopiero uczy się aby zostać czarownicą, ale nie jest pewna czy to w ogóle możliwe. Na swój dziecięcy sposób bardzo by tego chciała i do tego oczywiście dąży. A Pestka od teraz będzie ją w tym wspierać. Pestka odkrywa, jak ciekawą i wyjątkową dziewczyną jest Lilka i z ogromną przyjemnością spędza z nią czas. A Lilka pomaga jej się odegrać na Ance, starszej siostrze. Niezły numer jej dziewczyny wywinęły!Drugi tom serii Nierozłączki, czyli Duch, który musiał odejść to książka równie przygodowa jak poprzednia. Rozpoczyna się w momencie, kiedy dziewczyny wraz z koleżankami uczestniczą podczas przerwy szkolnej w zajęciach swojego gimnastycznego klubu. W pewnym momencie Lilka dostrzega, że w dziewczyńskiej łazience coś jest. To duch! Od tego momentu dziewczyny angażują się w jego odkrycie i.... Co było dalej, koniecznie przeczytajcie :)


Książki kryją w swym wnętrzu obrazki, a przy lekturze z pewnością świetnie bawić się będą dziewczynki w wieku Martynki (i starsze!). Dużo się w nich dzieje i nie można się od czytania oderwać.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: