Seria Akceptuję, co czuję wydawnictwa Egmont to książki dla dzieci od 5 roku życia, dzięki którym dziecko oswoi emocje, nauczy się je rozró...

Akceptuję, co czuję - Pewność siebie, Strach i Moje emocje

By | 22:47 Napisz komentarz
Seria Akceptuję, co czuję wydawnictwa Egmont to książki dla dzieci od 5 roku życia, dzięki którym dziecko oswoi emocje, nauczy się je rozróżniać, a także dowie się czy strach jest dobry czy zły i wzmocni swoją pewność siebie.


 O książkach w filmie:


Każda książka to podróż przez inny temat. W "Akceptuję, co czuję: Moje emocje" poznamy wszystkie podstawowe emocje, odkryjemy co robić aby czuć się szczęśliwym, dowiemy się że emocji nie należy dusić w sobie bo one i tak zawsze wyjdą na wierzch. A wtedy różnie może być.. Ta książka to prawdziwa skarbnica informacji o emocjach! Sposoby radzenia sobie z nimi, ale też "działanie" emocji - one bowiem przecież stopniowo narastają. Wnętrze książki pełne jest stron do zapełnienia, a na końcu są naklejki które też możemy wykorzystać przy pracy z książką.
"Akceptuję, co czuję: Pewność siebie" to książka pozwalająca wzmocnić pozytywne myślenie o sobie. Przenosimy się w niej do krainy, w której uczymy się pielęgnować cztery obszary odpowiedzialne za pewność siebie. Zobaczymy, co ogranicza poczucie własnej wartości i będziemy próbować temu zaradzić. Stworzymy kompost na słowa, które ranią - będziemy je tam "wrzucać" w taki sposób, aby nie móc ich odczytać ponownie. Książka zdecydowanie pozytywnie wpływa na myślenie o sobie.W książce Akceptuję, co czuję: Strach - wróg czy przyjaciel? jesteśmy w świecie małej surykatki, z którą będziemy oswajać lęki. Dowiemy się, że strach w gruncie rzeczy jest ważny, bo może uratować nam życie! Tutaj również mamy wycinanki, naklejanki i masę zadań, dzięki którym nauczymy się rozumieć strach i z nim żyć. Ponieważ strach jest czasami bardzo nam potrzebny.


To cudowna, mądra i ważna seria książek! Na ich końcu mamy poradniki dla rodziców, które pomogą dorosłemu przejść z dzieckiem przez wnętrze książki i wspierać dziecko w tej wędrówce. Myślę, że prędzej czy później każdy maluch spotka się z sytuacjami, w których może się źle poczuć. Są takie słowa - słowa kamyki, które ranią. Ale możemy sobie zaprojektować na nie zbroję i ubierać ją ( w wyobraźni rzecz jasna) za każdym razem, gdy ktoś będzie rzucał w nas tymi kamykami. Akceptuję, co czuję to obowiązkowe lektury dla małych wrażliwców.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: