Komiks Strzeżcie się, potwory wydawnictwa Jaguar, w którym to odważna Claudette wraz z przyjaciółmi wyrusza zgładzić „pożeracza stópek” cie...

Strzeżcie się, smoki – dzielna Claudette powraca!

By | 20:00 Napisz komentarz
Komiks Strzeżcie się, potwory wydawnictwa Jaguar, w którym to odważna Claudette wraz z przyjaciółmi wyrusza zgładzić „pożeracza stópek” cieszy się u nas ogromnym zainteresowaniem. Przygody niezwykle odważnej dziewczyny która to niczego się nie boi, czyta się jednym tchem! Teraz w nasze łapki trafiła druga część, w której to Claudette zmierzy się ze smokami. Strzeżcie się, smoki!


 Videorecenzja:


Wnętrze komiksu niczym nie różni się od pierwszego tomu, pod względem wizualnym oczywiście – bo czytelniczo mamy tutaj zupełnie inną przygodę. Wszystko zaczyna się od opowiedzianej przez Claudette historii o tym, jak kowal Augustine wykuł najpotężniejszy miecz na świecie. Nazwał go Rębacz. Rębaczem tym chciał walczyć z Azrą Straszliwą – najgroźniejszym potworem w dolinie! Niestety, smok Azra pożarła Rębacza wraz z nogami i ręką Augustina. Claudette przekonana o tym, że doskonale opowiada historie, trochę się wzburzyła gdy jej tato powiedział, że przecież to tak nie do końca było. To on był Augustinem. I niestety, ku rozpaczy Claudette, nie chciał jej wytrenować na pogromczymię smoków. A Claudette bardzo chciałaby walczyć z Azrą i odzyskać utracony przez ojca miecz.


Nagle ich miasteczko atakują gargulce, które wysłał zły czarownik Grombach. Claudette z bratem i przyjaciółką (która zamknięta była w wieży, „pielęgnowana” przez matkę do konkursu piękności i cieszyła się zainteresowaniem aż siedmiu książąt wyczekujących pod wieżą aż spojrzy na nich z okna) rusza stawić czoła smokowi. Musi uratować ojca i odzyskać miecz, bo tylko on ochroni miasteczko Mont Petit Pierre! Czy tym razem również wyjdzie zwycięsko?


To przygodowy komiks ze świetnym, oryginalnym wnętrzem. Nas oczarowała rudowłosa dziewczynka i bardzo lubimy czytać o jej przygodach.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: