Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych wydawnictwa Egmont to książeczki wydane w serii Akademia Mądrego Dziecka - a to świadczy o tym, że będ...

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych

By | 19:30 Napisz komentarz
Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych wydawnictwa Egmont to książeczki wydane w serii Akademia Mądrego Dziecka - a to świadczy o tym, że będą super! Nie trzeba nawet zaglądać do środka, aby to wiedzieć :)


 Videorecenzja:


Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych: Owady to przekrój najróżniejszych owadów, które po dogłębniejszym przyjrzeniu się, wcale aż tak bardzo nie różnią się od nas. Znacie naukową nazwę biedronki albo muchy? Ja nie znałam. Tutaj można je poznać od naukowej strony. Poznań cykl życiowy biedronki, dowiedzieć się gdzie mieszkają owady i jakie gatunki owadów nas otaczają. Przeczytamy o ich pożywieniu, o wpływie na kwiaty i na to, co my jemy. Dowiadujemy się, że owady zapylające są niezwykle ważne! Jest nawet o wabieniu motyli - możemy zrobić dla nich specjalny napój w butelce.
Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych: Pożywienie pokaże nam, czy wszystko możemy jeść? Zobaczymy jak hodować rośliny jadalne, co zrobić z dyni aby się nie zmarnowała, poznamy symbole które mówią nam o tym, czy żywność produkowana jest z poszanowaniem środowiska. Poznajemy czym jest żywność wysoko przetworzona, czym są substancje dodatkowe i ile ukrytego cukru jest w poszczególnych rodzajach pożywienia. A to oczywiście nie wszystko - ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy o żywności!
Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych: Przyroda w mieście, czyli gdzie ta przyroda się w tym mieście znajduje, jakie żyją zwierzęta i kto wychodzi z ukrycia nocą? Jak tworzyć ogrody, gdy nie mamy ogrodu? I oczywiście masa kreatywnych prac i wycinanek.
Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych: Drzewa, tu poznamy różne gatunki drzew, ich liście, dowiemy się jakie kreatywne zabawy z drzewami możemy zorganizować, oczywiście nie niszcząc ich. Cykl życiowy dębu, cykl życiowy liścia, drzewo o każdej porze roku, drzewa w mieście, supermoce drzew... To tylko część tematów, które w książce zostały poruszone.
Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych to świetna seria cudownych kreatywnych książek, które na końcu mają wycinanki - a w ich wnętrzu skrywa się trochę miejsc do naszych zapisków, rysunków. Dużo się tutaj dzieje i dużo dziecko się może z książek dowiedzieć i nauczyć.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: